Meclisin işleri Sert’ten sorulur

Meclisin işleri Sert’ten sorulur

İl ve ülke ekonomisinin nabzının tutulduğu en önemli platform olan Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısında, Oda Meclis üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Sert, Şubat 2009’dan...

İl ve ülke ekonomisinin nabzının tutulduğu en önemli platform olan Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısında, Oda Meclis üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Sert, Şubat 2009’dan bu yana her ay düzenlenmekte olan Meclis toplantılarının tamamına katılan tek üye olarak Meclis Başkanı Ahmet Kahraman tarafından plaketle ödüllendirildi. 

Şubat 2009’da yapılan Oda seçimlerinin Ahmet Kahraman’ın başkanlığında göreve gelen ve ayda bir kere toplanan yeni Oda Meclisi, bugüne dek 23 toplantı gerçekleştirdi. İlimizde faaliyet gösteren 14 farklı meslek grubunun toplam 36 üye ile temsil edildiği Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde, Kemal Sert dışında devamsızlık yapmayan üyenin bulunmaması dikkatleri çekerken; Meclis Başkanı Ahmet Kahraman, seçim döneminde ve hemen sonrasında yaşanan yoğunluk ve gösterilen ilginin ilerleyen zamanlarda nispeten azaldığına işaret ederek Meclis üyelerini toplantılara devam hususunda daha özverili ve gayretli davranmaya davet etti. Bu Meclis, aslında bir sosyal sorumluluk misyonunu yerine getirmektedir” diyen Ahmet Kahraman, gönüllülük esasıyla çalışılan bu çatı altında temsil edilen kesimlere karşı sorumluluklarının bulunduğunu ifade etti. Ahmet Kahraman, düzenlenen Meclis oturumlarının tamamına katılımından dolayı Kemal Sert’e teşekkür ederek kendisi için hazırlatılan plaketi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu ile birlikte Kemal Sert’e takdim etti. Plaketini Meclis Başkanı Ahmet Kahraman ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu’dan alan TSO Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Sert, TSO’nun Bolu’da faaliyet gösteren en güçlü sivil toplum kuruluşu olduğunu ve bu çatı altında Bolu ekonomisinin temsil edildiğini dile getirdi. Zaman zaman önemli programlarını dahi erteleyerek bu toplantılara katılmaya özen gösterdiğini belirten Kemal Sert, şunları söyledi: Bu çatı altında İlimiz ve ülkemiz ekonomisinin gündemindeki konuları görüşüp tartışarak pozisyon belirliyoruz. Bazen de bu gündemi kendimiz yaratıyoruz. Meclisimizde 3.000 TSO üyesi temsil ediliyor. Üyelerimiz ve meslek gruplarımızın Odamızdan beklentileri var. Dolayısıyla her Meclis üyesinin öncelikle kendi meslek komitesine, sonra da tüm Oda üyelerine karşı sorumlulukları bulunuyor. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplantılarımıza ve karar alma süreçlerimize katılmaya özen göstereceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.