Medyada kadın algısı Bolu’da masaya yatırılıyor

Medyada kadın algısı Bolu’da masaya yatırılıyor

Medialog Platformu ve Gazeteciler Yazarlar Vakfı (GYV) Kadın Platformu, Medyada Kadın Algısı, İstihdam ve İstismar Çalıştayı ile medyada kadının yerini tartışmaya açıyor. Medyanın konusu olarak kadının ele alınacağı çalıştayda,...

Medialog Platformu ve Gazeteciler Yazarlar Vakfı (GYV) Kadın Platformu, Medyada Kadın Algısı, İstihdam ve İstismar Çalıştayı ile medyada kadının yerini tartışmaya açıyor.

Medyanın konusu olarak kadının ele alınacağı çalıştayda, kadın haber objesi ve medya çalışanı boyutları konuşulacak. Konsept danışmanlığını gazeteci-yazar Yavuz Baydar, Leyla İpekçi ve Sibel Eraslan'ın yaptığı çalıştay birçok gazeteci, akademisyen, sivil toplum örgütü ve aktivistin katılımıyla 4-6 Mart 2011 tarihleri arasında Bolu'da gerçekleştirilecek. Türkiye medyasında kadın algısına dair problemleri gündeme taşımak, klişeleri kırmak ve çözüm yolları üzerinde düşünmek için bir araya gelinen çalıştayın açılışını kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf yapacak. Haber nesnesi ve medya çalışanı olarak kadınların istismarının irdeleneceği çalıştayda çözüm aranacak konular şöyle: Medyada kadına bakış açısı zamanla nasıl bir değişim geçirdi? medya belirli bir kadın kimliği inşa ediyor mu? Klişeler, önyargılar, tabular, TV dizilerindeki kadın imajı, Medyada kadın bedeninin bir meta olarak kullanılması, kadın gazeteci açısından meslek şartları, kadın gazetecinin medyaya katkıları.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.