Mengen muradına erdi##hb_manset.gif

Mengen muradına erdi##hb_manset.gif

GENTAŞ AŞ’nin Mengen’e yapacağı Çok Programlı Lise’nin protokolü Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun makamında imzalandı. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, eğitime % 100 destek...

GENTAŞ AŞ’nin Mengen’e yapacağı Çok Programlı Lise’nin protokolü Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun makamında imzalandı. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, eğitime % 100 destek programı kapsamında yapılacak olan yeni binanın 2011-2012 eğitim-öğretim yılına yetişmesi temennisinde bulundu.

 

GENTAŞ AŞ tarafından Mengen’e yapılacak olan Çok Programlı Lise’nin protokol töreni Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun makam odasında imzalandı. Protokol imzalama törenine Vali İbrahim Özçimen, Bolu Milletvekilleri Fatih Metin, Metin Yılmaz ile Yüksel Coşkunyürek, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Mengen Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Mengen Belediye Başkanı Osman Erarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ve hayırsever GENTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman katıldı. Geçtiğimiz aylarda bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Mengen’e giden ve Mengen ziyaretinde okul yeri ile ilgili konu üzerinde de duran Vali İbrahim Özçimen, Rektör Prof. Dr. Coşkun ile konu ile ilgili konuşmuş ve planlanan yerler gezilmişti. Mengen'de sürdürülmekte olan yüksekokul yapım çalışmaları kapsamında mevcut Çok Programlı Lisenin bulunduğu kampüsün Yüksekokula devri konusunda AİBÜ Rektörlüğü arasında mutabakat sağlanması üzerine söz konusu lise için yeni bir bina arayışına girişilmişti. Bu kapsamda Mengen Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından Mengen’de faaliyet gösteren Gentaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman ile yapılan görüşmeler sonucunda, Eğitime %100 destek projesi kapsamında 12 derslikli yeni bir lise binası yapılması için çalışmalar başlatılmıştı. Uygun arsanın temini üzerine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun makamında Bolu Vali İbrahim Özçimen, AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun ve hayırsever Ahmet Kahraman tarafından gerekli protokoller imzalanarak konu kesinlik kazandı. Yeni okulun Bolu, Mengen ve ülkemiz eğitimine hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Çubukçu, binanın 2011-2012 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesini istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.