MHP ve CHP’yi topa tuttu

MHP ve CHP’yi topa tuttu

AKP Bolu il başkanı Ömer Sayın kendilerini eleştiren CHP ve MHP’nin önce kendi iktidar dönemlerine bakması gerektiğini söyleyerek; “CHP yokluk, acı ve fakirlik demektir. MHP Milletvekili adayı Dr Murat Yapıcı ise...

AKP Bolu il başkanı Ömer Sayın kendilerini eleştiren CHP ve MHP’nin önce kendi iktidar dönemlerine bakması gerektiğini söyleyerek; “CHP yokluk, acı ve fakirlik demektir. MHP Milletvekili adayı Dr Murat Yapıcı ise ‘Şayet milletvekili olursam evimi Ankara’ya taşımayacağım. Muayenehanemin üstündeki dairemi çalışma ofisi yapıp, gelen vatandaşları ücretsiz muayene edeceğim’ şeklinde konuşmuş. Çok merak ediyorum Sayın Yapıcı, acaba hangi devirde yaşıyor?”diye konuştu.

 

AKP Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, CHP ve MHP hakkında ağır konuştu. Parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Sayın, önce CHP’ye daha sonra ise MHP’ye yüklendi. CHP dönemini yoksulluk, fakirlik ve adaletsizlik olarak değerlendiren Ömer Sayın, “Muhalefet, yapılmayacağını bildikleri halde halka bir takım şeyleri vaat etmektedirler. Özellikle CHP tarafından köylüye ucuz mazot, işsize iş, aşsıza aş, fakir fukaraya maaş, askerliği bitmemiş gençlerimize yaz tatillerinde askerlik ve buna benzer bir sürü vaatlerde bulunulmaktadır. Yani CHP toplumun her kesimine zenginlik vaat etmektedir. Oysa Cumhuriyet tarihimize baktığımız zaman, CHP ile yoksulluk, fakirliğin ve adaletsizliğin kardeş olduğunu hatta özdeş olduğunu görmek mümkündür. CHP’nin 1950’den önce 27 yıllık tek parti dönemindeki iktidarında vatandaş ekmeyi tane ile almış, çayı kuru üzümle içmiştir. 1970’li yıllardaki Ecevit’li CHP döneminde haftalarca hatta aylarca insanlar benzin kuyruklarında beklemiş sigarayı dolap altlarından almıştır. 1991 yılından sonra DYP ile yapılan koalisyon döneminde Türkiye’yi hiç yoktan yere 5 Nisan krizleri ve bir sürü sıkıntılarla karşılaştık. CHP yokluk, acı ve fakirlik demektir. CHP kendi tarihini inkâr etti ve yeni CHP diye bir isim bulmaya çalışmaktadır” dedi. Yapıcı’nın doktor olarak senelerce görev yapmasına rağmen değil ülke meselesi sağlık sektörüne bile vakıf olmadığını dile getiren Sayın, “MHP Milletvekili adayı Dr Murat Yapıcı geçenlerde verdiği bir beyanatta ‘Şayet milletvekili olursam evimi Ankara’ya taşımayacağım. Muayenehanemin üstündeki dairemi çalışma ofisi yapıp, gelen vatandaşları ücretsiz muayene edeceğim’ şeklinde konuşmuş. Çok merak ediyorum Sayın Yapıcı, acaba hangi devirde yaşıyor?”diye konuştu.

 

Uyan Sayın Yapıcı, sabah olalı çok oldu

 

AKP Bolu il başkanı Ömer Sayın sözlerini şu şekilde tamamladı;”Sayın Yapıcı, sanırım AKP iktidarından önce hastaneye giden hastalara ‘tedavi edilebilmeleri için önce muayenehanenin yolunu tarif edildiği, o muayenehanede fakir fukara demeden 150-200 lira muayene ücretini söke söke alındığı, ameliyat olması gereken hastalardan bazen milyarları bulan bıçak parasının zorla alındığı, hastanelerin yatak ve ilaç paralarını ödeyemeyen fakir fukara hastaların hastanelerde rehin alındığı, halen kendini MHP’li Osman Durmuşoğlu’nun Sağlık Bakanlığı yaptığı dönemde mi sanıyor? Uyan Sayın Yapıcı, sabah olalı çok oldu. Sen uyurken AKP iktidar oldu, AKP iktidarında hastaneler birleşti, Muayenehaneler kapatıldı. Parası olmayanların hastanelerde rehin kaldığı dönemler sona erdi. Sağlık güvencesi olmayan vatandaşımız, AKP’nin insan odaklı hizmet anlayışı sayesinde isterse özel hastanede, isterse devlet hastanelerinde, isterse de üniversite hastanelerinde bir kuruş muayene, yatak ve ilaç parası ödemeden tedavi olabildikleri bir çağ açıldı. AKP iktidarında hastaneye gelemeyen hastalara evinde doktor nezaretinde tedavi hizmetleri verilmeye başlandı. AKP iktidarında acil servis olanakları o kadar genişletildi ki ambulansın ulaşamadığı yerlerdeki hasta vatandaşlarımız ambulans helikopterlerle bulundukları yerden alınıp hastanelere taşınmaya başlandı. 2001 Yılında bütçeden sağlık harcamalarına ayrılan pay 2.9 Milyar TL iken, AKP iktidarında bu pay 14 Milyar TL’ye çıkarıldı. Muayenehane açma vaadiniz 2002 yılından önce olsaydı gerçekten önemli olabilirdi fakat, bir tek muayenehane’nin bile bulunmadığı ve böyle bir ihtiyacında duyulmadığı Bolumuzda muayenehane açma düşünceniz, Bu ülkenin AKP İktidarı ile Sağlık alanında nerden nereye geldiğini bilmediğinizi gösterir. Bu boş vaadi vererek, Bir sağlıkçı ve bir doktor olarak senelerce görev yapmanıza rağmen Ülke meselelerini bırakın sağlık sektörüne bile vakıf olmadığınızın bir göstergesidir. Son olarak, belirtmeliyim ki, Sayın Yapıcı’nın taşınacağı bir yer yoktur. Olsa olsa Milletvekili adayı olabilmek için istifa ettiği hastanede ki odasıdır”.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.