Müfettişler Kızılay’a el koydu ##hb_manset.gif

Müfettişler Kızılay’a el koydu ##hb_manset.gif

Kızılay’ın geçtiğimiz ay yapılan olağanüstü kongresinde yaşananlar sonrasında bilmeceye dönen başkanlık yarışı değişik bir boyuta taşındı. Dün Kızılay Genel merkezinden gelen müfettişler Bolu Kızılay...

Kızılay’ın geçtiğimiz ay yapılan olağanüstü kongresinde yaşananlar sonrasında bilmeceye dönen başkanlık yarışı değişik bir boyuta taşındı. Dün Kızılay Genel merkezinden gelen müfettişler Bolu Kızılay şubesinde incelemelerde bulundular.

 

Kızılay Bolu şubesine Ankara’dan gelerek incelemelerde bulunan müfettişlerin görevi devraldığı açıklandı. Konu hakkında açıklama yapan Hayri İnceayan süreç ile ilgili olarak bilgisinin olmadığını ama nihai kararın Perşembe günü yapılacak Kızılay Genel kurul toplantısı sonrasında belli olacağını söyledi. Kızılay eski başkanı Yılmaz Özarslan ise eski yönetim kurulu olarak devir-teslim işlemlerini genel merkezden gelen müfettişlere yaptıklarını söyleyerek “Süreç ile ilgili olarak söyleyeceğim şey budur.”dedi.

 

Perabet 0cm 0cm 0pt;">Kongrede olaylar çıkmıştı

 

Kızılay Bolu şubesinin geçtiğimiz Şubat ayında yapılan olağanüstü kongresinde her iki başkan adayını destekleyen guruplar arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Yapılan oylama sonucunda Hayri İnceayan 112,Yılmaz Özarslan ise 79 oy almıştı. Çıkan sonuç üzerine Özarslan sayımın tekrar yapılmasını istemişti.2.Kez yapılan sayımda İnceayan’ın oyları 112’de kalırken Yılmaz Özarslan’ın oyu 85’e yükselmişti. 194 imzanın atıldığını söyleyen divan kurulu başkanı ise kullanılan zarf sayısının ise 200 olduğunu, 6 tane zarfın tutmadığını ve bunu rapora yazarak Kızılay Genel merkezine bildireceğini ifade etmişti. Bunun üzerine İnceayan sonuca itiraz ederek 6 zarfın sonradan sandığa eklendiğini ifade etmişti.Sonrasında  Özarslan ve İnceyan gurupları arasında tartışmalar yaşanmıştı. Özarslan itirazını geri almayacağını ifade edince kongre salonu boşaltılmıştı. Yılmaz Özarslan ikinci sayımda oy sayısının farklı olduğunu, Zarf sayısının farklı çıktığını söyleyerek “Ben sadece bunun zabıtlara geçmesini istedim. Bu tutanaklar genel merkeze gidecek. Genel merkez kararını verecek” biçiminde konuşmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.