Muhtaçların sayısı azalacağına artıyor

Muhtaçların sayısı azalacağına artıyor

Bolu belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2010 yılı yardım bilânçosu açıklandı. Yardım alanların sayısı göz önüne alındığında bir önceki yıla oranla aç...

Bolu belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2010 yılı yardım bilânçosu açıklandı. Yardım alanların sayısı göz önüne alındığında bir önceki yıla oranla aç ve yardıma muhtaç sayısında ciddi bir artışın olduğu gözlemlendi.

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2010 yılında 2292 kişiye giyim,34 kişiye ev eşyası,7 kişiye de ev yangını ve su baskını sonrası mağdur olmamaları için yardım yapıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iletilmek üzere, yeni veya ikinci el giyim, ev eşyası, eğitim malzemeleri vb. yardımları kabul etmektedir. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın adreslerinden eşyalar ekiplerimizce teslim alınmaktadır. Hayır, Çarşısı'nda yardım olarak verilen 2.el giyim eşyaları yıkanarak temizlenip, ütülenmekte, cinsiyetine bağlı olarak beden numarasına göre ve eşya türüne göre tasnif edilmekte, paketlenerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmaktadır. Hayır, Çarşısı'na kayıtlı vatandaşlarımıza yapılan giyecek yardımları bizzat ihtiyaç duyulan malzemeyi kendilerinin seçmeleriyle ve tutanak karşılığında verilmektedir. Ev eşyası ihtiyacı olanlara ise, aciliyet durumuna göre bizzat yine ekiplerimiz evlerine tutanak karşılığında teslim etmektedirler” dedi.

Hayır Çarşısı’na giren her eşya kayıt altına alınıyor

Giyim Mağazasına barkod sistemi getirildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Hayır Çarşısına giren her eşya bilgisayar kayıtlarına alınarak artık kime ne zaman ne verildiği bilgisayar kayıtlarında görülebilmektedir. Ayrıca Aşevi faaliyete geçtiğinden günümüze kadar ihtiyaç sahibi ailelere hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla günlük sıcak yemek vermeye devam etmekte, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve devlet yurtlarında kalan öğrencilerimizde her gün evrak getirmeden, kayıt olmadan aşevine gelerek yemek yiyebilmektedirler” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.