Muhtarı bile kandırıp dolandırdılar

Muhtarı bile kandırıp dolandırdılar

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Çepni Köyü Muhtarı Nusret Çakır, kendisini telefonda polis olarak tanıtan kişinin, üzerine kayıtlı telefon numaralarından terör örgütünün arandığı...

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Çepni Köyü Muhtarı Nusret Çakır, kendisini telefonda polis olarak tanıtan kişinin, üzerine kayıtlı telefon numaralarından terör örgütünün arandığı yalanına inandı.

 

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Çepni Köyü Muhtarı Nusret Çakır, kendisini telefonda polis olarak tanıtan kişinin, üzerine kayıtlı telefon numaralarından terör örgütünün arandığı yalanına inandı. Soruşturma için para yatırılmasının istenmesi üzerine altınlarını bozduran Nusret Çakır, 2 bin lira yatırdı. Olayı fark eden oğlu ve yakınlarının ihbarı üzerine gelen polis, ATM'den 2 bin lira daha yatırmaya çalışan Nusret Çakır'ın bileğine sarılarak, telefonu kapattı. Nusret Çakır çok korktuğunu, telefondaki kişilerin çok ikna edici konuştuğunu söyledi.

 Dün, Çepni Köyü Muhtarı Nusret Çakır'ı cep telefonundan arayan kişi kendisini polis olarak tanıttı. Nusret Çakır'ı bir soruşturma kapsamında aradığını söyleyen kişi, üzerine 11 tane kayıtlı telefon bulunduğunu ve bu telefonlardan terör örgütü PKK'nın arandığını söyledi. Kendisini polis olarak tanıtan kişi, muhtardan telefonu kapatmamasını ve soruşturma için bankaya para yatırmasını istedi. Otomobiline binip Bolu'ya gelen Nusret Çakır, altınları bozdurup bir banka şubesinin önüne geldi. Nusret Çakır verilen hesaba ATM'den 2 bin lira yatırdı.

 

OĞLU ŞÜPHELENİP POLİSE HABER VERDİ

Bu sırada durumdan şüphelenen muhtarın oğlu Kudret Çakır yakınlarını da yanına alarak Bolu'ya gelirken, polise de ihbarda bulundu. Babasının telefonunun hep meşgul olması üzerine Kudret Çakır, babasına ait aracı İzzet Baysal Caddesi'nde kaldırımın kenarlarındaki park yerlerinde aradı. Kudret Çakır babasını otomobilde otururken gördü. Kudret Çakır telefonda konuşan babasının el işaretleri ile yanına gelmemesini istemesi üzerine şaşırdı. Kudret Çakır polisi arayarak babasının bulunduğu yeri söyledi.

 

POLİS BİLEĞİNE YAPIŞIP ENGELLEDİ

Çok korktuğu gözlenen Nusret Çakır aracından inerek yeniden ATM'nin önüne gitti. Telefondaki kişilerin 2 bin lira daha yatırmasını istemesi üzerine parayı yatırmaya çalışan Nusret Çakır'ın yanına koşarak gelen sivil polisler bileğine sarıldı. Sivil polisler, "Sen kime para yatırıyorsun?" diyerek, para yatırma haznesindeki parayı alıp telefonu da kapattı. Nusret Çakır polislerle konuşurken, para isteyen kişiler aramaya devam etti. Dolandırıldığını anlayan Nusret Çakır telefonlara bakmadı.

 Polislere, arayan kişilerden çok korktuğunu söyleyen Nusret Çakır, "İstedikleri her şeyi yaptım. Altın bozdurdum 2 bin TL yatırdım. Çok ikna edici konuşuyorlardı. Ne yapacağımı şaşırdım. Korkuttular beni" dedi.

 Nusret Çakır polis merkezine giderek ifade verirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.