Nasıl hizmet yapılıyor, göreceksiniz!

Nasıl hizmet yapılıyor, göreceksiniz!

Cuma günü yapılacak olan Merkez Mahalle Muhtarları Derneği seçimlerine iki gün kala Sümer Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kahraman “Merkez Mahalle Muhtarlığı Derneği Başkanlığına adayım” dedi.   ...

Cuma günü yapılacak olan Merkez Mahalle Muhtarları Derneği seçimlerine iki gün kala Sümer Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kahraman “Merkez Mahalle Muhtarlığı Derneği Başkanlığına adayım” dedi.   

 

Sümer Mahallesi muhtarı Ali Rıza Kahraman gazetemize yaptığı açıklamada, Cuma günü yapılacak olan Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanlığına adayım, dedi. Ali Rıza Kahraman, mahalle muhtarı arkadaşlarına seslenerek “Beni bir dönem Başkanlıkta deneyin, Eğer başarısız olursam bir daha aday olmam, kendim istifa ederim” dedi. Her dernekte olduğu gibi Cuma günüde Muhtarlar Derneğinde Başkanlık seçiminin olduğunu ifade eden Kahraman “Şu andaki arkadaşlar benim çocukluk arkadaşım ve 4 dönemdir başkanlık yapıyorlar. Bu dönemde ben aday oldum. Bende mahalle muhtarlarının sorunlarını bildiğim için ve onlar için daha özverili çalışacağım için aday oldum. Bu derneklerde çalışmak lazım, çünkü bu dernekler gelir kapısı değil. Eğer başkanlığa seçilirsem derneğimiz de birlik ve beraberliği sağlamak için çalışacağım. Önceden 26 mahalle idik şimdi olduk 41 mahalle ve bu 41 mahalleden derneğimize üye olmayan arkadaşlarımız var. Bu 41 arkadaşımızı derneğimize üye yaparak birlik olmamızı sağlayacağım. Ben buradan mahalle muhtarları arkadaşlarıma da sesleniyorum. Her ne tür dertleri olursa olsun, biz dernek olarak hep yanlarında olacağız. Biz yönetim kurulunu 7 kişiye çıkaracağız. Bu 7 tane arkadaşım her ay düzenli bir şekilde toplantılarımızı yapacağız ve her mahallemizin sorunlarını ilgili mercilere yani mahallelerimize hizmet getiren Bolu Belediyesine yönetim olarak gidip sorunlarımızı ileteceğiz. Mahallelerimizin sorunlarını en hızlı nasıl çözüme kavuşturabilirizimin yollarını yönetim olarak arayacağız. Kısacası biz yönetim ve üyelerimiz olarak Merkez Mahalle Muhtarlar Derneğini yaşatacağız. “şeklinde konuştu.

 

BAŞARISIZ OLURSAM ADAY OLMAM

Ali Rıza Kahraman, Bolu’nun belediye açısından çok şanslı bir il olduğunu söyleyerek; “Ne derlerse desinler bence bolunun çok bir Belediye Başkanı var. Mahaller için her denileni yapıyor. Bütün mahallelere ne gerekliyse yapıyor. Bizde muhtarlar olarak birlik ve beraberlik içersinde sorunlarımızı Belediye başkanımıza ilettiğimiz zaman Bolu’yu 3 senede Türkiye de örnek bir il yaparız. Açılacak sokakları açarız, genişletilecek sokakları genişletiriz. Çünkü bize hizmet veren belediye, bizde sorunlarımız Belediye’ye en iyi şekilde ilettiğimiz zaman Belediye Başkanımız da bize hayır demeyecektir. Biz yönetim olarak Bolu’ya hizmet etmek istiyoruz. Bolu için yapılacak her hizmetin yanındayız. Başkanlığa seçilirsem, muhtar arkadaşlarıma da sesleniyorum, bir dönem beni denesinler, başarılı olamazsam beni bir daha seçmesinler. Zaten başarısız olursam da aday olmam. “diye konuştu.

 

HİZMET İÇİN ADAYIM

Şu andaki tek amacının bütün mahalle muhtarlarını bir araya getirerek birlik ve beraberliği sağlamak olarak özetlenebileceğini de vurgulayan Kahraman; “Biz o birlik ve beraberliği sağlayamıyoruz ve ben bunu seçim günü bana konuşma izni verirse orada da söyleyeceğim. Bu derneğe yönetim olarak, başkan olarak kim hizmetler ettiyse onlar bizim başımızın tacı. Muhtar arkadaşlarımızın mahallelerinde sorunlarını çok iyi biliyorum. Ben sadece Bolu’ya hizmet etmek için varım ve Merkez Muhtarlar Derneği başkanlığına adayım. Beni bir dönem başkanlıkta denesinler. Merkez Muhtarlar Derneği nasıl faaliyet gösteriyormuş bir görsünler.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.