Notalar dize geldi

Notalar dize geldi

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Orkestrası Bolunun Babası Büyük Hayırsever İzzet Baysal için Abant İzzet Baysal Üniversitesi...

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Orkestrası Bolunun Babası Büyük Hayırsever İzzet Baysal için Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salon'da konser verdi.

Konsere İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Vakıf Mütevelli Heyeti, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Bölüm Başkanı Prof. İsmail Bozkaya konser öncesi yaptığı konuşmada, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin davetlisi olarak Bolu'ya geldiklerini belirterek, Bolu'da İzzet Baysal'ın ne kadar büyük bir insan olduğunu daha iyi anladıklarını söyledi. Boztaş, "İzzet Baysal'ın büyük bir hayırsever olduğunu zaten biliyorduk. Fakat memleketi Bolu'da yaptıklarını görünce tahmin ettiğimizden çok daha büyük bir hayırsever olduğunu gördük. Kendisine olan hayranlığımız kat be kat arttı. Memleketi olan Bolu'ya, bu toprakların insanına, bu kadar büyük yatırım yapan başka bir kişi daha görmedim. Kendisine Uludağ Üniversitesi olarak biz de şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Bölüm Başkanı Prof. İsmail Bozkaya'nın konuşmasının ardından konsere geçildi. Üç ayrı kısımdan oluşan konserde, ilk olarak orkestra, ardından solo performanslar ve son olarak da koro tarafından seslendirilen eserler salonda bulunan dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.Konserin sonunda İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bölüm Başkanı Prof. İsmail Bozkaya, Orkestra Şefi Öğretim Görevlisi Hasan Adıgüzelzade, Korrepetitör ve Piyano Eğitimcisi Öğretim Görevlisi Lale Necef ve Koro Şefi Okutman Gülnihal Gül'e teşekkür ederek İzzet Baysal Şükran Günleri özel plaketi verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.