Okumazsanız kurursunuz, bitersiniz

Okumazsanız kurursunuz, bitersiniz

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ''Kütüphanelerde yeterince kitap yok deniyordu ama artık her türlü kitap her yerde var, ‘kitaplar öksüz kaldı’ bizim ilgimizi bekliyor”dedi.     ...

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ''Kütüphanelerde yeterince kitap yok deniyordu ama artık her türlü kitap her yerde var, ‘kitaplar öksüz kaldı’ bizim ilgimizi bekliyor”dedi.
    

Bolu Valiliği'nin koordinatörlüğünde hazırlanan ''Arkadaşım Kitap'' projesi kapsamında Bulgaristan, Macaristan, Romanya ve İtalya'dan, aralarında öğrencilerin de bulunduğu çeşitli meslek gruplarından 20 kişi Bolu'ya geldi. Gruptakiler, Bolu Valisi İbrahim Özçimen'i ziyaret ettikten sonra okumanın önemini anlatmak için Hükümet Meydanında kitap okudu.Okumaya, Vali İbrahim Özçimen, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ve daire müdürleri de katıldı. Grup, meydanın ortasına konulan sandalyelere oturarak, yarım saat boyunca yanlarında getirdikleri kitapları okudu. Özçimen, projenin Avrupa Birliği projesi olduğunu belirterek, ''Proje kapsamında Türkiye dâhil 5 ülkeden 20 kişinin Bolu'ya geldi. Projeye katılanların kitap okumanın önemini anlatmak istedi. Ben de onlarla birlikte Hükümet Meydanında kitap okudum'' dedi. Kitap okumanın önemine değinen Özçimen, ''Her yerde kitap okumanın öneminden bahsediliyor. Hep beraber burada kitap okuduk. Okumazsanız kurursunuz, bitersiniz. Yani gidiş o yönde. Çok tehlike bir gidiş. Okunması gerekiyor. Eskiden insanların okumamak için mazeretleri vardı. Kitaplar bulunamıyordu. Kütüphane yok deniyordu. Kütüphanelerde yeterince kitap yok deniyordu ama artık her türlü kitap her yerde var. Bizim ilgimizi bekliyor. Kitaplar öksüz'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.