“Önemli olan ortaya konan yürektir”

“Önemli olan ortaya konan yürektir”

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda Somali başta olmak üzere Afrika ülkelerinde açlıkla savaşan ailelere gönderilmek üzere toplanan bağışlar Vali Özçimen’e...

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda Somali başta olmak üzere Afrika ülkelerinde açlıkla savaşan ailelere gönderilmek üzere toplanan bağışlar Vali Özçimen’e takdim edildi. Yaklaşık 2 bin TL toplanan bağış makbuzunun banka dekontları Vali Özçimen’ takdim edilirken, Vali Özçimen, “Önemli olan bağışın miktarı değil, ortaya konan yürektir” dedi.

 

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erturan Asiloğulları ve Sevgi Evlerinde kalan yetiştirme yurdu öğrencileri Vali Özçimen’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erturan Asiloğulları, Vali Özçimen’e toplanan yardımlar ile ilgili bilgiler verdi. Asiloğulları “16 Ağustos’ta Hükümet Meydanı’nda Somali başta olmak üzere açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerine yardım için Sevgi Evi Öğrencileri tarafından açılan sergi de öğrencilerimiz 1.055 TL. gelir elde ettiler. Açlık ile savaşan insanlara yardım eden çocuklarımızı kutluyorum. Çocuklarımız bu genç yaşlarında alan el değil veren el oldular” dedi. İl Müdürü Erturan Asiloğulları ayrıca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlardan Çakmaklar Huzurevinden 730 TL. Semiha Şakir Spastik Çocuk Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden de 185 TL. para toplandığını ifade etti. Vali Özçimen de, yapılan bu yardımlarda miktarın değil, ortaya konan yüreğin önemli olduğunu söyledi. Vali Özçimen, “Allah milletimize böyle büyük bir yürek vermiş. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde yardım eden tüm kuruluşlarımızı, insanlarımızı kutluyorum” şeklinde konuştu. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erturan Asiloğulları daha sonra ise yaklaşık 2 bin TL olan banka dekontunu Vali Özçimen’e takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.