“Ordumuzu bilinçli olarak yıpratıyorlar”

“Ordumuzu bilinçli olarak yıpratıyorlar”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, önemli açıklamalarda bulundu.   Mavi...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, önemli açıklamalarda bulundu.

 

Mavi Salon’da düzenlenen konferansa çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Konferansına Anadolu’nun önemine değinerek başlayan Erdal Sarızeybek, bugün ülkemiz üzerinde oynanan oyunların emperyalist ülkelerin uzun vadedeki planlarını gerçekleştirmek için sahneye koyulduğunu söyledi. Erdal Sarızeybek, Türk Ordusu’nun bilinçli olarak yıpratıldığını, bunun arkasında da dün olduğu gibi bugün de batılı güçlerin olduğunu belirtti. Sarızeybek, “Kurtuluş Savaşı’nda da ayın oyun sahnedeydi, Mustafa Kemal’i dinsiz, askerlerini de talancı, tecavüzcü olarak göstermeye çalışanlar aynı güçlerdir. Bugün de yapılmak istenen aynı. Ordu itibarsızlaştırılarak amaçlarına daha kolay ulaşmak istiyorlar. Bu oyuna Türk gençliği gelmeyecektir” dedi.

 

Türkiyelilikte nerden çıktı?

 

Türk kelimesinin ortadan kaldırılmak istendiğini yerine de Türkiye’yi etnik ve dinsel temelde ayrıştırmak için Türkiyelilik kavramının oturtulmaya çalışıldığını hatırlatan Erdal Sarızeybek, “Atatürk, Türk kavramını çok güzel tarif etmiştir. ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halka Türk Milleti denir’ demiştir. Bu bir milletin tarifidir. Fakat bu tarif birilerinin işine gelmiyor. Anadolu topraklarında etnik ve dinsel çatışmaların başlatılması için Türk kavramını ortadan kaldırmak istiyorlar”

 

“Amaçları, İsrail’e bağlı Yahudi Kürdistan”

 

Son dönemde ileri demokrasi ve özgürlük gibi söylemlerle Türkiye’nin parçalanması için zemin oluşturulduğunu da belirten Erdal Sarızeybek, haçlı siyasetinin Anadolu’daki Müslüman Türk varlığını yok etmeyi amaçladığını söyledi. Sarızeybek “Vatan olmadan, din de olmaz etnik köken de olmaz. Vatan toprağı olacak ki bunların hepsi olsun. Türk Ordusu halkın gözünde itibarsızlaştırılarak, Ergenekon gibi Türk Milleti için önemli bir kelimeyi, terör kelimesi ile yan yana getirerek, televizyonlardan her gün Hz. İsa’nın Hz. Musa’nın hayatını konu alan filmler yayınlayarak bu milletin kafası bulandırılmaya çalışılıyor. Dinler arası diyalog ile Anadolu Hıristiyanlaştırılıyor. Ülkemizin kaynakları, yer üstü ve yer altı kaynakları, yabancıların eline haçlı zihniyetinin eline geçiyor. Doğu Pkk denilen eli kanlı terör örgütünün fiili denetimi altında. İsrail, kendine bağımlı Yahudi bir Kürt devleti kurmak için her türlü çalışmayı yürütüyor” dedi.Konferansın sonunda dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan Erdal Sarızeybek’e AİBÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından plaket takdim edildi. Konferansın ardından kitaplarını imzalayan Sarızeybek, öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.   

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.