Özel Melih Sbs'de Türkiye birincisi çıkardı

Özel Melih Sbs'de Türkiye birincisi çıkardı

Bolu’da Özel Melih İlköğretim Okulu öğrencisi Eren Çamlıbel, 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Özel Melih İlköğretim Okulu başarı halkasına yeni...

Bolu’da Özel Melih İlköğretim Okulu öğrencisi Eren Çamlıbel, 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.


Özel Melih İlköğretim Okulu başarı halkasına yeni bir zincir daha ekledi.Okul Müdürü Ercan Kurban, Sbs'yi 49 öğrencilerinin girdiğini belirterek, "Öğrencilerimizin 500 tam puan üzerinden sınav puanı ortalaması 417. 986, sınıf puanı ortalaması 429. 330, orta öğretime yerleştirme puanı ortalaması 427, 193'tür. Öğrencilerimizden Hüseyin Eren Çamlıbel soruların tamamına doğru cevap vererek 8. sınıf Sbs' de 500 tam puanla Bolu'da ve Türkiye'de birinci oldu. Yine 8. sınıf öğrencilerimizden Selçuk Başdemir ise Bolu ikincisi Türkiye 260. 'sı oldu. 100 soruda bir yanlışı olan üç öğrencimiz, iki yanlışı olan iki öğrencimiz var. Bolu'da ilk 10'da 2 ilk 20'de 6, ilk 50'de 10 öğrencimiz var. Türkiye genelinde ilk 500'de 2 öğrencimiz var. " dedi. Kurban, geçen yılki verilere göre öğrencilerinden 15'i fen lisesi 9'u Anadolu öğretmen lisesi 20'si sosyal bilimler lisesi, 20'si Anadolu liseleri, 5'i de Anadolu meslek liselerini tercih yapabileceğini dile getirdi. Okul Müdürü Ercan Kurban, öğrencilerinin başarılarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Kurban, Özel Melih İlköğretim Okulu'nda başarının bir gelenek haline geldiğini söyledi. Başarıda okul, aile ve öğrenci iletişiminin önemini vurgulayan Kurban, derece yapan öğrencileri tebrik etti. Kurban, öğrencileri bu günlere hazırlayan anne babalara ve öğretmenlere de teşekkür ederek öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.