Parayı Bankaya Yatırmak Yerine Üretim Yapın!

Parayı Bankaya Yatırmak Yerine Üretim Yapın!

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, bölgelerindeki bankalara ilk altı ayda 10, 2 milyar lira tasarruf mevduatı yatırıldığını söyledi.   Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, bölgelerindeki bankalara ilk altı ayda 10, 2 milyar lira tasarruf mevduatı yatırıldığını söyledi.

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, bölgelerindeki bankalara ilk altı ayda 10, 2 milyar lira tasarruf mevduatı yatırıldığını söyledi. Ayan mevduat sahiplerini bankaya para yatırmak yerine girişimde bulunmaya ve üretim yapmaya davet etti.

Ayan, MARKA'nın internet sitesinden yaptığı açıklamada, Doğu Marmara bölgesini oluşturan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde bu yılın ilk yarısında bankalara BDDK verilerine göre toplam 10, 2 milyar lira tasarruf mevduatı yatırıldığını kaydetti.

Geçen yılın aynı dönemine göre tasarruf mevduatının yüzde 17 dolayında arttığını ifade eden Ayan; "Bu yılın ilk altı ayında yatan toplam tasarruf mevduatının sadece yüzde 10'nun yerel girişime dönüşmesi durumunda yaklaşık 1 milyar liralık bir kaynak, bölgenin yerelden küresele sürdürülebilir kalkınmasında önemli bir katkı yapacak. Bölgenin hareketine hareket katacak" dedi.

Yerel girişimciliğin geliştirilmesi için çok farklı çalışmalar yaptıklarını dile getiren Ayan, bugüne kadar bin 125 girişimciye yeni iş açma imkanı sağladıklarını belirtti. Yerel girişimciliğin geliştirilmesi için çalışmalara hızla devam ettiklerini anlatan Ayan, şunları söyledi "Bankalara yatan mevduat yerine girişimci düşünce ile üretime dönen para daha fazla kazanç getirilebilir. Mahallemizdeki, kentimizdeki ve illerimizdeki potansiyel girişim alanlarına sahip çıkılmalı. 'Kalkınma sizden başlar' ülküsü ile yerel üretim hareketliliğinin artması için yeni girişimler yapılması gerekiyor. Siz, girişim yaparak çalışarak üreterek kazanırsanız kent kazanır. Kent kazanınca bölge kazanır. Bölgemiz kazanınca ülkemiz kazanır ideali ile yeni girişimler konusunda kalkınma ajansımızdan destek alınabilir. Herkesi bankaya para yatırmak yerine girişim yapmaya, üretim yapmaya davet ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.