Pazarköy AKP defterini çoktan kapatmış

Pazarköy AKP defterini çoktan kapatmış

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. CHP Milletvekili Adayları Tanju Özcan ve Hakkı Fidan, Mengen’in Pazarköy Beldesi’nde vatandaşlarla...

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. CHP Milletvekili Adayları Tanju Özcan ve Hakkı Fidan, Mengen’in Pazarköy Beldesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek dertlerini dinledi. Ziyaretle ilgili olarak konuşan Tanju Özcan;  2 dönemdir AKP’nin yaptığı ortada; Pazarköy Zonguldak’a bağlanmak için imza topluyor” dedi.

 

CHP’liler dün Pazarköy Beldesi’nde seçim çalışması yaptılar. Pazarköy’ün Akp iktidarı ile her geçen gün küçüldüğünü hatırlatan CHP Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, bu güzel beldenin CHP iktidarında kendine geleceğini söyledi. Pazarköy’da yaşayan orman köylüsünün 8 yıllık Akp iktidarında iyice fakirleştiğini de belirten Özcan, 2 dönem’dir iktidar partisinin milletvekili ile temsil edilen Bolu’nun hak ettiği hizmeti almadığını ifade etti.

Pazarköy halkının büyük ilgi gösterdiği gezide, Akp’nin zenginin yanında olan, dar gelirliyi de yardım paketi ile kandırmaya çalışan bir parti olduğunun bir kere daha altını çizen Tanju Özcan, “Pazarköy gezimizde gördük ki, bu güzel beldemiz Akp defterini çoktan kapatmış. 2 dönemdir 3’er iktidar vekili ile temsil eden Bolu’nun hizmet alamadığı ortada. Pazarköy gibi beldelerimizde yaşayan orman çiftçisinin durumu ortada. AKP iktidarının kendilerine reva gördüğü yoksulluğu yırtıp atmak istiyor Pazarköy halkı. CHP, Akp gibi zengin yanlısı, yandaşını kayıran vatandaşlarını yoksul bırakıp yardım paketiyle oylarını almaya çalışan bir parti değil” şeklinde konuştu.

 

“Pazarköy, Zonguldak’a bağlanmak için imza topluyor”

Pazarköy halkının Zonguldak İline bağlanmak için imza topladığını da belirten Tanju Özcan, “Diğer iller her türlü teşvikten yararlanırken, Bolu olarak 3 iktidar milletvekilimiz olmasına rağmen teşvik alamadık. Şimdi yüzlerce Pazarköylü vatandaşımız Bolu’dan ayrılıp Zonguldak’a bağlanmak için imza toplamış. Zaten çoğu Devrek gibi yakın ilçelerde çalışıyor, iş yapıyor. Bu durumu ne Bolu ne Pazarköy hak ediyor. CHP iktidarında vatandaşlarımız hak ettiği şekilde, imkânlardan eşit şekilde yararlanacak” dedi. Pazarköy gezisinin ardından Mengen Sanayi esnafıyla bir araya gelen Tanju Özcan ve Hakkı Fidan, 12 Haziran’da kendilerine destek vermelerini istedi. Esnafın ilgisinden oldukça memnun olan CHP’li adaylar, yapacakları çalışmalarla bu sevgiye layık olacaklarını söyledi.

 

Çiftçimizde rahat bir nefes alacak

Öte yandan seçim çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu CHP’nin 12 Haziran’da yapılacak seçimlere büyük bir önem verdiğini söyleyerek; “ Ev ev, dükkan dükkan dolaşarak projelerimizi anlatıyoruz. Gençliğinde çalışan, üreten, alın teri döken, bu ülkeye vergi veren, primlerini ödeyen emeklilerimiz açlık sınırında yaşıyor. CHP emeklilere milli gelir artışından pay verecek, çalışmakta olan emeklilerimizden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi kaldırılacaktır. İntibak yasası ile emekliler arasındaki eşitsizlik giderilecektir.”dedi. CHP iktidarında Tohum, mazot, gübre ve tarım ilacından vergilerin kaldırılarak, çiftçinin rahat bir nefes alacağını vurgulayan Karakaşoğlu; “Kamuda taşeron işçilik tamamen kaldırılacak, aile sigortası uygulamasıyla hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. Biz, Bolulu seçmenlerimize Genel Başkanımızın 41 sözünü anlatmaya devam ediyoruz. Söyleyecek bir sözü kalmayan ve inandırıcılıklarını yitiren AKP’liler Sayın Kılıçdaroğlu’na seviyesizce dil uzatmaya başladılar. CHP’nin adım adım iktidara yürüdüğünü görüp hesap verme telaşına düştüler. Korkuyorlar korkacaklar, korksunlar.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.