Penguen dergisinin özür borcu var

Penguen dergisinin özür borcu var

Ak Parti Bolu Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanlığından yapılan açıklamada Türkiye’deki İslam aleyhtarlığının had safhaya vardığı bunun son örneğinin haftalık mizah dergisi olan Penguen’in son sayısında...

Ak Parti Bolu Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanlığından yapılan açıklamada Türkiye’deki İslam aleyhtarlığının had safhaya vardığı bunun son örneğinin haftalık mizah dergisi olan Penguen’in son sayısında rahatça görülebileceği vurgulandı.

 

AK Parti Bolu Gençlik Kolları Danimarka’dan sonra Türkiye’de de İslam aleyhtarlığının giderek yükseldiğini ifade ettiler. En son Penguen mizah dergisinin kapağındaki karikatürü alçaklık ve provokasyon olarak nitelendiren Ak Partili gençler açıklamalarını şu şekilde tamamladılar;  Dinimize böylesine saldıranlara söylenecek tek söz içimizdeki Danimarkalılardır. Danimarka’da Peygamber Efendimizin karikatürünü çizerek büyük bir küstahlığa imza atanlar ile bu çirkinliğe imza atan Penguen dergisi;  İslam aleyhtarlığına dayalı çirkin siyasetleri ile aynı merkeze hizmet etmektedirler. Saygısızlık ve hakaret içeren çirkin karikatürleri yayınlayanlar, İslam karşıtı karanlık yapılar ile el ele vererek kaos üretme peşindedirler ki bu bir ihanettir ve kabul edilmesi mümkün değildir. Ayrıca bazı medya kuruluşlarının ifade özgürlüğünü bahane ederek bu çirkin olay karşısında susmasını ve bu tür saygısızlıkları haklı göstermeye çalışmasını da şiddetle kınıyoruz.  İslam karşıtlığı karşısında sessiz kalanların o karikatürde imzası olanlardan hiçbir farkı olmayacağı bilinciyle bu bildiriyi yapmayı kendimize bir görev addediyoruz.  Bu çirkin saldırıyı yapanların derhal açık ve net bir dille Müslümanlardan özür dilemesi ve Türkiye gibi İslam geleneğinin hüküm sürdüğü bu topraklarda İslam’a nefret dolu biçimde saldırılmasına sessiz kalınmaması ve boykot edilmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.