Perakende devi Adese Bolu’ya geliyor

Perakende devi Adese Bolu’ya geliyor

Türkiye’nin önde gelen perakende şirketlerinden Adese Bolu’da mağaza açmaya hazırlanıyor. Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler Adese ve Adesem adı altında iki ayrı konseptle yapılandıklarını vurgulayarak...

Türkiye’nin önde gelen perakende şirketlerinden Adese Bolu’da mağaza açmaya hazırlanıyor. Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler Adese ve Adesem adı altında iki ayrı konseptle yapılandıklarını vurgulayarak  'yol güzergahı' üzerinde yer alan Kayseri, Bolu ve Afyon gibi yerlerde mağaza açacaklarını söyledi.

KONYA merkezli İttifak Holding'in perakende şirketi Adese, Türkiye geneline yayılmak için harekete geçti. Halen 8 ilde 131 mağaza ve 3 bin 500 çalışanıyla faaliyet gösteren Adese yıl sonuna kadar 13 yeni mağaza ve 350 yeni istihdam öngörüyor. Anadolu merkezli olmalarına rağmen ciro açısından ulusal perakende grupları arasında 7'nci sırada bulunduklarını belirten Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, bu yıl yüzde 10 büyüme planı yaptıklarını, 2015 yılı sonu hedeflerinin ise 200 mağaza olduğunu söyledi. Özeskiciler 'Hedefimiz 5 yıl içinde ilk 5'e girmek' dedi. Adese ve Adesem adı altında iki ayrı konseptle yapılandıklarını anlatan Özeskiciler, halen Konya'nın dışında İstanbul, Ankara, Mersin, Aksaray, Kocaeli, Karaman, Sakarya mağazaları bulunduğunu belirten Özeskiciler, öncelikle 'yol güzergahı' üzerinde Kayseri, Bolu ve Afyon gibi yerlerde de mağaza açacaklarını anlattı. Geçtiğimiz yıllarda Ankara Beğendik ve İstanbul'da Prestij'i satın aldıklarına dikkat çeken Özeskiciler, satın almalarla büyümeyi de sürdüreceklerini söyledi. Özeskiciler 'Şu anda görüştüğümüz yerel marketler var' dedi. Yurtdışı fırsatları da araştırdıklarını söyleyen Özeskiciler, bu amaçla Balkanlar ve Ortadoğu'ya ziyaretler yaptıklarını anlatarak 'Önceliğimiz yakın komşular' diye konuştu.

600 MİLYON $ CİROYU GEÇTİK

'KRİZLERDEN hep büyüyerek çıktık' diyen Adese Genel Müdürü Özeskiciler '600 milyon dolar ciroyu geçtik. Bu ciroyla 'Anadolu'nun 500 Büyük Şirketi' araştırmasında 21'inci, ticaret-hizmet kategorisinde ise 1'inci olduk. Türkiye'nin en değerli markaları sıralamasında ise 52'nci sıradayız. Ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz' dedi. Özeskiciler internetten 3 boyutlu alışveriş konusunda çalışmaların sürdüğünü de anlattı. Konya'da Kulesite dışında 4 AVM'leri olduğunu da belirten Özeskiciler 'Akşehir'de de AVM kurmak için yer aradık ama bilamadık' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.