Başkan Özcan İsyan Ediyor: Ekonomik Kriz Karşısında Sessizlik ve Tepkisizlik

Başkan Özcan İsyan Ediyor: Ekonomik Kriz Karşısında Sessizlik ve Tepkisizlik

Başkan Özcan İsyan Ediyor: Emeklilerin Günlük Maaşı 9 Dolar! Ekonomik Kriz Karşısında Sessizlik ve Tepkisizlik Eleştirisi. Sivil Toplum Suskun.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, büyük bir ekonomik buhran yaşandığına dikkat çekerek, emekli vatandaşların günlük maaşlarının 9 ABD Doları'na kadar düştüğünü belirtti. Cumhuriyet tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşadığımızı ifade eden Özcan, muhalefetin sessizliğine, halkın tepkisizliğine ve sivil toplum örgütlerinin suskunluğuna isyan etti.

Ülke genelinde artan zamların emekli vatandaşları daha da zor durumda bıraktığını vurgulayan Özcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bu duruma dikkat çekti. Ortalama olarak hesapladığında bir emekli maaşıyla sadece 3 depo akaryakıt alınabileceğini belirten Özcan, aynı maaşla 937 adet ekmek veya 20 kg kıyma almanın mümkün olduğunu dile getirdi.

Emekli vatandaşların günlük maaşlarının 9 ABD Doları'na kadar düşmesinin endişe verici olduğunu ifade eden Özcan, bu durumun Türkiye'nin tarihindeki en zorlu dönemlerden biri olduğunu belirtti. Ancak, muhalefetin sessizliği, halkın tepkisizliği ve sivil toplum örgütlerinin suskunluğunun ise büyük bir hayal kırıklığı yarattığını dile getirdi.

Özcan, son olarak "Üzerimize ölü toprağı serpilmiş gibi" ifadesiyle yaşanan durumu tanımladı. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan emekli vatandaşların yaşadığı zorluklara dikkat çeken Başkan Özcan, bu konudaki sessizliğin ve tepkisizliğin daha da büyük sorunlara yol açabileceğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.