Bu önerge neden reddedildi anlayamadık?

Bu önerge neden reddedildi anlayamadık?

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarköy ilçesinde yaşanan depreminden ardından, Bolu İl Özel İdaresi’ne ait binaların deprem analizlerinin yapılması AK Parti üyeleri tarafından ret edildi.

Yaklaşık 50 bin vatandaşımız hayatını kaybettiği ve 500 binden fazla vatandaşımızın yaralandığı facia sonrası, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Erhan Beykoz, Eyüp Beşli, Erdal Tombak, Bedri Pehlivan ile Alaattin Karadoğan, İl Genel Başkanlığı’na bir önerge vererek, Özel İdare’ye ait merkez ilçe ve köylerinde bulunan binalarda karot çalışmalarının yapılmasını ve bina analiz raporları alınmasını istedi.

Cumhuriyet Halk partili üyelerin verdiği önergede, “Ülkemizi derinden sarsan asrın felaketi olarak bilinen deprem hepimizin yüreğinde kapanmaz yaralar açtı. Ülkemizin 2/3 kısmının deprem bölgesinde olması, ilimizin de deprem gerçeği ile karşı karşıya olmasını inkar edemeyiz. Bu gerçekler içinde ilimizde Özel İdaremize ait tüm binalarımızın, mimari ve statik projeleri çerçevesinde ve gerekirse karot ve teknik açıdan da incelemesi yapılması ve köylerimizdeki evlerin depreme dayanaklı olup olmadığı teknik analizlerinin yapılması için komisyon kurulması, gerekli çalışmanın acil bir şekilde yapılmasını istiyoruz.

Ayrıca 12 Kasım 1999 deprem sonrası il valiliği envanterinde olan orta ve hafif hasarlı binalarında yeniden gözden geçirilerek olası bir felaketin önlenmesi adına rapor düzenlenmesini ve kamuoyuyla paylaşılmasını rica ediyoruz. Gereğinin yapılacağını umut ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

CHP’li İl Genel Meclisi üyelerinin önergesi AK Parti İl Genel Meclisi üyelerinin hayır oyu kullanmasıyla ret edildi. Önergenin neden reddedildiği ise anlaşılamadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum