Ekrem İmamoğlu'nun Kaderini Değiştiren Gelişmeler!

Ekrem İmamoğlu'nun Kaderini Değiştiren Gelişmeler!

Ekrem İmamoğlu'nun siyasi kariyerini etkileyebilecek hakaret davasında HSK'dan sürpriz karar! İstinaf heyetindeki değişiklikler ve sonrası ne olacak? İmamoğlu'nun siyasi geleceğini şekillendirecek bu kritik gelişmeleri inceleyin.

HSK Kararıyla İmamoğlu Davası Yeni Bir Dönemece Giriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, siyasi kariyerine damga vurabilecek hakaret davasında Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) şaşırtıcı bir karara imza attı. Davanın istinaf aşamasına bakacak olan heyetin iki üyesi değiştirildi.

İmamoğlu Davasında Görev Değişikliği

HSK'nın aldığı bu karar sonrası İstanbul BAM 24. Ceza Dairesi Başkanı Sezai Öztürk ve üyesi Rüştü Yamak'ın yerlerine, yeni isimler atandı. Bu değişiklikler, İmamoğlu'nun siyasi geleceğini nasıl etkileyecek?

Yargıtay Kararı ve İmamoğlu'nun Siyasi Geleceği

İstinaf kararının ardından dosyanın gideceği Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nin vereceği karar, İmamoğlu'nun Mart 2024 seçimlerinde yeniden aday olup olamayacağını belirleyecek.

Hakaret Davasında Hâkim Değişikliği

İmamoğlu'nun suçlandığı hakaret davasında daha önce de bir hâkim değişikliği yaşanmıştı. Peki bu değişikliklerin ardında ne yatıyor?

İmamoğlu'nun Diğer Dava Dosyası ve Hâkim Kararı

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemine ilişkin bir başka dava da gündemde. HSK bu dosyada da sürpriz bir kararla mahkeme hâkimini değiştirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.