Nagehan Alçı: “Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem”

Nagehan Alçı: “Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem”

Haber Türk yazarı Nagehan Alçı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan‘ın kendisiyle ilgili “O da bizim tarafa geçtiyse bu iş bitmiştir” sözlerine köşe yazısı aracılıyla cevap verdi.

Tanju Özcan, Belediye Meclisi Toplantısı’nda gazeteci Nagehan Alçı’nın “Millet İttifakı saflarına” geçtiğini söyleyen AK Partili Meclis üyesiyle arasında geçen diyaloğu sosyal medya hesabında paylaşmıştı. Meclis’te “Nagehan Alçı Millet İttifakı'na geçti” diyen AK Partili meclis üyesine, “O dönmüşse bu iş bitmiştir, kim iktidara gelirse kadın kokuyu alıyor, öyle bir yeteneği var” açıklamasında bulunan Özcan’a, Alçı’dan yanıt geldi.

“TANJU ÖZCAN ZİHNİYETİYLE AYNI SAFTA DURMAM”

‘Millet İttifakı saflarına mı geçtim?’ başlıklı köşe yazısıyla Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a cevap veren gazeteci Nagehan Alçı, şu ifadeleri kullandı: “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan önceki gün belediye meclisinde bana dair AK Partili bir meclis üyesiyle ilgili yaşadığı tartışmayı sosyal medyasına koyunca video viral oldu.

AK Partili ismini bilmediğim siyasetçi “Nagehan Alçı artık Millet İttifakı saflarına geçti” diyor. Tanju Özcan da “Nagehan Alçı da bizim tarafa geçtiyse bu iş bitmiştir. Artık iktidarız demektir” gibi laflar edip, benimle ilgili her zamanki nezakete epey uzak üslubuyla bazı sözler sarf ediyor.

Buradan açıkça söyleyeyim:

Hiçbir şekilde ve koşulda Tanju Özcan zihniyetiyle aynı safta durmam, duramam

Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem, geçemem.

Eğer Tanju Özcan gibilerle aynı tarafa geçersem kendime ihanet etmiş olurum”

“CHP’NİN ÖZCAN’I ÇOKTAN İHRAÇ ETMESİ GEREKİRDİ”

Gazeteci Nagehan Alçı, köşesinde Tanju Özcan’ın ırkçı olduğu iddia ederek yazısına şu şekilde devam etti: “Bana göre Özcan zihniyeti ırkçılığı ve ayrımcılığı simgeler. Tanju Özcan zihniyeti otoriter ve totaliter bir aşırı sağcı bakış açısı demektir.

Sosyal demokrat bir parti olma iddiası da olan, özellikle Kemal Bey’in bir yayın sonrası bana bizzat ifade ettiği gibi özgürlükçü-sol bir parti olduğunu söyleyen CHP’nin Tanju Özcan’ı çoktan ihraç etmesi gerekirdi. Hala edememiş olması CHP adına bir utanç bence.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun Tanju Özcan gibi ırkçı zihniyetleri CHP içinde kesinlikle istemediğini biliyorum ama Kemal Bey’in iradesiyle CHP iradesi bazen tam örtüşemiyor. Kılıçdaroğlu özgürlükçü-sol çizgiye aykırı otoriter bir kafa yapısına sahip isimleri partiden tasfiye etmeye gayret etti ama bu zihniyetin kalıntıları hala CHP içinde zaman zaman etkin olabiliyor”

“TANJU ÖZCAN’IN YERİ ÜMİT ÖZDAĞ’IN YANI”

Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın Millet İttifakı’nda yer alan bir siyasetçi olmasıyla ilgili yorumlarına köşe yazısında yer veren Alçı, Özcan’ın olması gereken yerin, Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi olduğunu belirtti. Alçı: “Gelelim Tanju Özcan’ın bulunduğu siyasi taraf meselesine…

Neresi o taraf? Millet İttifakı safları mı? Görüntüde öyle olabilir ama gerçekte Özcan’ın yeri Ümit Özdağ’ın yanı diye düşünüyorum. Özcan’a kafa yapısı olarak en yakın siyasetçi Ümit Özdağ. Tanju Bey’in Zafer Partisi’nin Bolu Belediye Başkanı olması gerekirdi politik ve ideolojik tutarlılık açısından. Sanıyorum egosundan kaynaklanan sebeplerle Ümit Özdağ’ın yanında bir isim gibi görünmek istemiyor. O sebeple Özdağ’ın davetine ve CHP’nin kendisini istememesine rağmen Zafer Partisi’ne geçmedi. Fakat siyasi ideoloji olarak Tanju Özcan tamamen Özdağ ekolünün mensubu. Ben ise Ümit Özdağ zihniyetine 85 milyonluk Türkiye’de herhalde en zıt insanların başında geliyorum. Böyle olmakla da gurur duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.