Profesörde böyle konuşursa…

Profesörde böyle konuşursa…

AİBÜ’de konuşan Prof. Dr. Resul Eryiğit Türkiye’ye komşu ülkelerin bir kısmının nükleer santrallere sahip olduğunu ve bu ülkelerde ki nükleer santralin patlamasıyla, ülkemiz içindeki bir nükleer...

AİBÜ’de konuşan Prof. Dr. Resul Eryiğit Türkiye’ye komşu ülkelerin bir kısmının nükleer santrallere sahip olduğunu ve bu ülkelerde ki nükleer santralin patlamasıyla, ülkemiz içindeki bir nükleer santralin patlaması arasında fark olmadığını belirtti.

 

AİBÜ Alternatif Enerji Topluluğu tarafından düzenlenen konferansta konuşan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Resul Eryiğit, Japonya’da meydana gelen depremden sonra tüm dünyanın tartıştığı nükleer enerji hakkında önemli bilgiler verdi. Eryiğit, ülkemize coğrafi açıdan çok yakın nükleer santrallerin bulunduğunu, bunların patlamasıyla ülkemizdeki yapılması planlanan herhangi bir nükleer santralin patlaması arasında çok fark olmayacağını söyledi. İzzet Baysal Kültür Merkezi Pembe Salon’da düzenlenen konferansta nükleer enerji reaktörlerinin çalışma prensibini anlatan Prof. Dr. Resul Eryiğit, Japonya meydana gelen depremden sonra Fukushima Nükleer Santrali’ndeki mevcut durum hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Ülkemizde de yapılması planlanan nükleer enerji santralinin farklı tartışmalara neden olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Resul Eryiğit, ülkemize coğrafi açıdan çok yakın nükleer santrallerin bulunduğunu, bunların patlamasıyla ülkemizdeki yapılması planlanan herhangi bir nükleer santralin patlaması arasında çok fark olmayacağını söyledi. Türkiye’ye komşu ülkelerin bir kısmının nükleer santrallere sahip olduğunu, bu santrallerin bazılarının da ülkemize çok yakın olduğunu hatırlatan Eryiğit, “Bulgaristan’daki ya da Ermenistan’daki bir nükleer santralin patlamasıyla, ülkemiz içindeki bir nükleer santralin patlaması arasında çok fark yok” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.