Rutin denetimlerin adı Ne zamandır “baskı” oldu?

Rutin denetimlerin adı Ne zamandır “baskı” oldu?

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, Has Parti İl Başkanı Abdullah Uzun’un başkan Yılmaz hakkında yaptığı eleştirilere yanıt verdi.   Bolu belediyesi başkan...

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, Has Parti İl Başkanı Abdullah Uzun’un başkan Yılmaz hakkında yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

 

Bolu belediyesi başkan yardımcısı İsmail Yamantürk Has Parti İl Başkanı Abdullah Uzun’un Bolu kamuoyu tarafından ciddiye alınmamaları karşısında işin dozunu kaçırarak iftiraya varan açıklamalarda bulunduğunu söyledi. HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun’un herhangi bir seçim arenasına girmediği için rüştü ispatlanmayan sıfır noktasındaki bir partinin İl Başkanı olarak; partisinin politikalarını ve yapacaklarını anlatmak yerine; Bolu belediyesinin uygulamalarına yönelik olarak iftiraya varan açıklamalarda bulunduğunu vurgulayan Yamantürk; “Düne kadar “simit şovları” yaparak, her hafta sonu zatüre olma pahasına kameralar karşısında geçen, fakat şovunu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz karşısında da tekrarlamak isteyince iyi bir belediyecilik dersi alan Sayın Uzun, meydanı boş bulunca yine yalancı pehlivanlığa soyunmuştur. Kent Meydanı Projesi sunumuna katılmayan; bilgi yerine şovmenlikten medet uman Sayın Uzun’a yanlış yolda olduğunu hatırlatmak isteriz. Örnek aldığı siyasilerin ne halde olduklarına bir baksın yeter.” Şeklinde konuştu.

 

Gündemde kalmanın yolu başkan Yılmaz’a sataşmaktan geçmemeli

 

Has Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun’un  gündemde kalmanın yolunu abartmaya başladığını da dikkat çeken Bolu belediye başkan yardımcısı İsmail Yamantürk ;” Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın üslubuna eleştiri yapan Uzun, 5393 sayılı Belediye Kanununun Zabıta Müdürlüğümüze verdiği yetki çerçevesinde rutin denetimlerini yapan Zabıtamız için; baskı kurmak için denetim yapıyorlar ifadesini kullanmıştır.. Doğrudur; Zabıta Müdürlüğümüz personeli, Kanunların kendilerine emir kıldığı hususlarda yasalar çerçevesinde esnafımızı sık sık denetlemektedir. Şunu da ifade etmek isteriz ki; sadece Zabıtamız değil, İmar Müdürlüğümüz ve Çevre ve Kontrol Müdürlüğü personelimizde aylardır mahalle mahalle gezerek denetimler yapmaktadır.17.01 2011-27.01.2011 tarihleri arasında Zabıta Müdürlüğümüz tarafından 80 işyerinde denetim yapılmış, bunlardan ruhsatsız çalışan 30 işyerine de tutanak tutulmuştur. Muhtemelen sizin Yönetim Kurulu Üyeniz olan şahsın işyerinin denetlendiği gün olan 26.01.2011 tarihinde 16 işyerinde denetim yapılmış olup, bunlardan ruhsatsız çalışan 3 işyerine de gerekli tutanaklar tutulmuştur.”dedi. Bolu belediyesinde Mehmet Efendi ile Mehmet Bey arasında bir farkın olmadığını sözlerine ekleyen Yamantürk sözlerini ; “ Zaten bizim kavgamız da bu yapıdaki insanladır. Sayın Uzun’un Kent Meydanı ile ilgili yaptığı akıl almaz, açıklamalarına ise cevap verme tenezzülünde dahi bulunmuyoruz.” Şeklinde sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.