Sabrımızı sınamasınlar!

Sabrımızı sınamasınlar!

Ülkücü İşçiler Bolu Şube Başkanı Ruhi Doğanöz hükümeti kamuoyunda Torba yasası olarak bilinen yasa tasarısını yeniden gözden geçirmeye çağırdı. Doğanöz BDP tarafından ortaya atılan...

Ülkücü İşçiler Bolu Şube Başkanı Ruhi Doğanöz hükümeti kamuoyunda Torba yasası olarak bilinen yasa tasarısını yeniden gözden geçirmeye çağırdı. Doğanöz BDP tarafından ortaya atılan İki dil projesinin ise bölücülükten başka bir şey olmadığını söyledi.

 

Ülkücü İşçiler Bolu Şube Başkanı Ruhi Doğanöz sivil toplum örgütleri ve işçi sendika konfederasyonları tarafından protestolara sebep eden torba yasasına karşı olduklarını söyleyerek; “Biz işçiler; emeğiyle geçinen, çoluk çocuğunun rızkını temin eden insanlarız. Şu andaki mevcut haklarından sosyal yaşamı, iş yerinin değişimine kadar bir dizi olumsuzlukların bu tasarının içinde yer aldığı anlaşılmaktadır.

Bulunduğu işyerinin konumuna göre gece gündüz demeden karda, yağmurda, afette büyük bir özveri ile çalışan şoför, operatör, usta ve bunlar gibi işlerde yıllarca çalışarak elde edilen vasıflar hiçe sayılarak, hizmetli olarak diğer kuruluşlara gönderilmesi en hafif tabirle bir zülüm ve kıyım olacaktır. AKP'nin bu tasarıyı yeniden gözden geçirerek geri adım atacağına inanıyor ve umuyoruz.”diye konuştu.

Betpas style="margin: 0cm 0cm 0pt;"> 

Bu işin sonu hayırlı olmayacaktır

 

Türkiye’de birlik ve beraberliği bozacak oyunların oynandığına dikkat çeken Doğanöz; “İki dilli bir hayat, özerklik gibi fitne fesat peşinde koşanlarla, bölücüler kol kola girmişler, ülkemizin bütünlüğünü bozmak için her türlü oyunları oynamaktadırlar. Biz Ülkücü işçiler camiası olarak Cumhuriyetimizin kurucusu olan ve anayasamızda belirtildiği gibi demokratik, laik, üniter bir milli devlet içinde yaşayan herkesin adının Türk Milleti olduğu ilkesinden hareketle bu tartışmalara şiddetle karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Maalesef bölücü örgütün yıllarca yapamadığı ayrışmayı, son günlerde AKP iktidarının desteği ile açılım adı altında yol aldığı görülmektedir. İnsanımız ise endişe içinde bu gelişmeleri izlemekte ve 'ne olacak bu işin sonu' diye sormaktadır

Bizler bu ülkeyi böldürmeme konusunda yemin etmiş ülkü insanları ve ülkücü camia olarak diyoruz ki; bu işin sonu milletimiz ve devletimiz için hayır getirmeyecektir, bu yüzden bundan bir an önce vazgeçilmelidir.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.