Canan Karatay çılgına döndü… Meğer şimdiye kadar yanlış tüketiyormuşuz! Yeşil çayı bu saatlerde tüketenler kilo alıyor

Canan Karatay çılgına döndü… Meğer şimdiye kadar yanlış tüketiyormuşuz! Yeşil çayı bu saatlerde tüketenler kilo alıyor

Diyet planlarında sıklıkla yer alan yeşil çayın yanlış zamanda tüketilmesinin kilo verdirmek yerine kilo alımınız hızlandırdığını biliyor musunuz? İşte Canan Karatay’ın çok önemli uyarısı.

İnsanların kilo vermeye çalışırken yaptıkları en büyük hatalardan biri bitki çayı tüketimlerinin zamanlamasına dikkat etmemeleridir. Şaşırtıcı bir şekilde, bitki çaylarını yanlış zamanlarda tüketmek aslında zayıflamak yerine kilo almaya neden olabilir. Bu konuya biraz ışık tutmak için, alanında tanınmış bir uzman olan Canan Karatay'ın şiddetle tavsiye ettiği bitki çaylarının bir listesini derledik.

Canan Karatay, yaygın olarak bilinen ve faydalı bir bitki çayı olan yeşil çayın tüketimi konusunda bir uyarı yayınladı. Yeşil çayın yanlış saatlerde tüketildiğinde, özellikle kilo vermeye çalışanlar için aslında yarardan çok zarar getirebileceğini vurguladı. Bu yanlış kilo kaybını teşvik etmek yerine, kilo alımını tetikleyebilir. İşte Karatay’ın çok önemli uyarıları.

YEŞİL ÇAY NE ZAMAN İÇİLMELİ?

yesil-cay2-pw0v.jpg

Canan Karatay, kilo vermek isteyen birçok kişinin yeşil çayı genellikle kahvaltıyla birlikte ya da kahvaltıdan sonra tükettiğini vurguluyor. Ancak, bu yaklaşımın tamamen yanlış olduğunu kesin bir dille ifade ediyor. Karatay'a göre, yeşil çay güçlü antioksidanlar ve kafein içerdiğinden, yemek sırasında veya sonrasında tüketildiğinde diğer besinlerin besin değerini azaltıyor. Aslında, bu besinlerin parçalanmasını hızlandırarak açlığın artmasına neden oluyor.

Yeşil çay en etkili şekilde yemekten bir saat önce ya da bir buçuk saat sonra tüketilmelidir. Bu belirli zaman dilimlerinde yeşil çay metabolizmayı uyarır ve besinlerin enzimatik parçalanmasını optimize eder. Bu aralıklarda yeşil çay tüketmenin, özellikle yağ yakımı açısından vücut için daha büyük faydalar sağlayabileceği öne sürülmüştür.

YEŞİL ÇAYIN YARARLARI NELER?

Yeşil çay, özellikle kalça ve göbek bölgesindeki vücut yağını azaltma özelliğiyle bilinir. Ayrıca, kötü kolesterol seviyelerini düşürerek ve damar yollarını açarak kan akışını düzenlemeye yardımcı olur. Kafein içeriği sayesinde yeşil çay enerji seviyelerini de artırır ve gün boyunca zihinsel sorun riskini azaltır. Dahası, bu içecek akciğerlerden karaciğere kadar vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca ödem oluşumunu önler ve karbonhidratlı ve yağlı gıdaların tüketilmesinden kaynaklanan bedensel deformasyon riskini ortadan kaldırır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.