Muayene Ücretlerinde Şok Artış! Bazı Uzmanlık Dallarında Ücretler Yüzde 50 Yükseldi

Muayene Ücretlerinde Şok Artış! Bazı Uzmanlık Dallarında Ücretler Yüzde 50 Yükseldi

Türkiye'de sağlık sektöründe muayene ücretlerine yüzde 50 zam! Resmi Gazete'nin kararıyla bazı branşlarda ücret artışı başladı. Hangi branşlar etkilendi? Detaylar içerde!

Türkiye genelinde yaşanan enflasyon oranlarına bağlı olarak son dönemde birçok alanda zamlı tarifelere geçiliyor. Resmi Gazete'de bugün yayınlanan kararla, sağlık sektörü de zammın etkisi altına girdi. Peki, hangi uzmanlık dallarında muayene ücretlerine zam geldi?

Ekonomik Dalgalanmalar Sağlık Sektörünü de Vurdu!

Döviz kurlarının mevcut yükselişi, birçok sektörde fiyat artışlarına yol açtı. En kritik hizmetlerden biri olan sağlık sektörü, bu etkiden kaçamadı. Resmi Gazete'de bugün alınan kararla bazı uzmanlık dallarında muayene ücretlerinde yüzde 50'lik bir artışa gidildi.

Hangi Uzmanlık Dallarında Muayene Ücretleri Yükseltildi?

Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu'nun aldığı kararla; Acil Tıp, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları gibi spesifik uzmanlık dallarında muayene ücretlerine zam getirildi. Resmi Gazete'de yayınlanan detaylı listeye göz atarak tüm uzmanlık dallarını inceleyebilirsiniz.

Vatandaş Ne Kadar Ödeyecek?

Artık belirtilen uzmanlık dallarından birine muayene olmak isteyen vatandaşlar, eskiye kıyasla %50 daha fazla ücret ödemek zorunda kalacak. Bu kararla birlikte, özellikle sıkça bu uzmanlık dallarından hizmet alan vatandaşların bütçelerini gözden geçirmeleri gerekecek.

Ne Zaman Devreye Giriyor?

Karar, bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Vatandaşların zamlı tarifelerle karşılaşmamaları için harcamalarını bu yeni düzenlemeye göre planlamaları tavsiye ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.