Sağlık Bilinci İş Yerlerine Taşınıyor: Çaycuma'da Denko Fabrikası Çalışanları Sağlık ve Güvenlik İçin Bilgilendirildi

Sağlık Bilinci İş Yerlerine Taşınıyor: Çaycuma'da Denko Fabrikası Çalışanları Sağlık ve Güvenlik İçin Bilgilendirildi

Sağlık Bakanlığı, Çaycuma'daki Denko Banyo Mobilyaları fabrikasında iş sağlığını geliştirmek için bilgilendirme etkinliği düzenledi. Çalışanlara iş sağlığı, güvenliği, beslenme ve sağlık konularında öneriler sunuldu.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çalışan Sağlığı Dairesi Başkanlığı, iş yerlerinde çalışanların sağlığını geliştirmek amacıyla farkındalık çalışmalarına hız verdi. Bu çerçevede, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Denko Banyo Mobilyaları fabrikasında iş yerlerinde sağlığın geliştirilmesi konusunda bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Çaycuma İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağatay Kurt, İş Güvenliği Uzmanı Gıda Müh. Tuğrul Dereli, Diyetisyen Ekrem Karademir, Hemşire Nurgül Arslan ve Çevre Sağlığı Teknisyeni M. Oğuz Gökçek katıldı. Denko Banyo Mobilyaları Genel Müdürü Deniz Saraç da etkinlikte hazır bulundu.

Etkinlik kapsamında öncelikle iş sağlığı ve güvenliği konularına vurgu yapıldı. Çalışanların sağlığını korumak, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla alınması gereken önlemler hakkında detaylı bilgi verildi. Ayrıca, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, kronik hastalıklar, tütün, alkol ve madde kullanımı, bağışıklama, kanser taramaları, ana/çocuk sağlığı, psikososyal sağlık, bulaşıcı hastalıklar ve hijyen gibi konularda çalışanlara bilgiler aktarıldı.

Etkinlik sırasında çalışanların soruları cevaplandırıldı ve sağlıklı bir çalışma hayatı sürdürebilmeleri için Sağlık Bakanlığı'nın koruyucu sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgiler sunuldu. Çalışanların iş yerlerinde sağlığın geliştirilmesi konusunda farkındalık kazanmaları amaçlanırken, bu tür etkinliklerin iş yerlerinde sağlık ve güvenlik kültürünün oluşmasına katkı sağlaması hedeflendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.