Sak, İstanbul’u fethedecek

Sak, İstanbul’u fethedecek

Yaptığı “Balık” resimleriyle tanınan Bolu’lu Ressam Şenol Sak, 23. Kişisel Resim Sergisini ‘Cihangir MODERN Sanatlar Galerisinde açıyor. Sanatçı bu sergisinde son iki yılda ürettiği küçük...

Yaptığı “Balık” resimleriyle tanınan Bolu’lu Ressam Şenol Sak, 23. Kişisel Resim Sergisini ‘Cihangir MODERN Sanatlar Galerisinde açıyor. Sanatçı bu sergisinde son iki yılda ürettiği küçük ve orta boy 30 adet “Balık” konulu çalışmasıyla yer alacak.


Şenol Sak 1964 yılında Bolu’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Bolu’da tamamladı. A.I.B.Ü. Eğitim Fakültesi, Resim-iş Eğt. Bölümünden mezun oldu. Halen Bolu’da eğitimcilik yapmakta, 1995 yılından bu yana da, Bolu Belediyesi-Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi-Sanat Yönetmenliği görevini yürütmekte… Çalışmalarında, her türlü tekniği kullanan-SAK, kendine özgü kurgusuyla “balık” formunu işlemekte. 1993 yılından bu yana başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere değişik illerde 22 kişisel sergi açtı. 30’dan fazla ülkede, 200’ün üzerinde uluslararası Sergi, Bienal ve Trienal’e katıldı. Ulusal ve Uluslararası ödüller aldı. Çalışmaları, uluslararası kitap ve kataloglarda yayınlandı. Değişik ülkelerde sanatsal çalışmalarda bulundu. Yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli özel ve resmi koleksiyonlarda eserleri bulunan, Sak, (A.I.A.P)Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve GESAM üyesidir...”
Şenol SAK Resim Sergisi,  28 Ocak-12 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul ‘Cihangir MODERN Sanatlar Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.