“Sedat Turgay Davası” Perşembe günü görülecek

“Sedat Turgay Davası” Perşembe günü görülecek

Bolu tarihinin en önemli davaları arasında yer alan “Sedat Turgay davası” Perşembe günü Bolu adliyesinde görülecek. Kasım ayında yapılan duruşmada Sanık M.Güner 14 sayfa tutan savunmasını mahkemede sözlü...

Bolu tarihinin en önemli davaları arasında yer alan “Sedat Turgay davası” Perşembe günü Bolu adliyesinde görülecek. Kasım ayında yapılan duruşmada Sanık M.Güner 14 sayfa tutan savunmasını mahkemede sözlü olarak yapmıştı. Dava saat 11.00’da başlayacak.

 

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay, 2007 yılı Temmuz ayının sonunda pompalı tüfekle intihar etmişti. Turgay'ın ölümünün dört aydır hastanede inceleme yapan Sağlık Bakanlığı müfettişlerinden kaynaklandığı belirtilmişti. Hastanede bulundukları süre zarfında başhekim, doktorlar ve diğer personel üzerinde onur kırıcı küçük düşürücü baskı ve uygulamalarda bulundukları iddia edilen müfettişler hakkında “Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sağlık Bakanlığı’ndan soruşturma izni istemiş, ancak daha önce açıklandığı üzere Sağlık Bakanlığı, Bakanlık Baş Müfettişleri tarafından yapılan ön inceleme sonucu düzenlenen rapor gereğince soruşturma izni verilmemişti. Bunun üzerine Sedat Turgay'ın ailesi ve Bolu Tabip Odası Yönetim Kurulu 06.11.2007 tarihinde Danıştay'a bahsi geçen karar için itiraz ederek sağlık bakanlığının “Soruşturma İzni Verilmemesine” ilişkin kararını kaldırtmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.