SİVİL DARBE DERİNLEŞİYOR…

SİVİL DARBE DERİNLEŞİYOR…

Eğitim-İş Bolu il temsilcisi Güllü Yaman Sabaha karşı yapılan polis baskınlarının sonunun gelmediğini söyleyerek; “İlhan Selçuk, Türkan Saylan, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Yalçın Küçük,...

Eğitim-İş Bolu il temsilcisi Güllü Yaman Sabaha karşı yapılan polis baskınlarının sonunun gelmediğini söyleyerek; “İlhan Selçuk, Türkan Saylan, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Yalçın Küçük, Soner Yalçın, Nedim Şener ve diğerleri …Onlarca insan sırf AKP ve Cemaat’in demokrasiye pusu kurduğunu yüksek sesle ifade ettikleri için haklarındaki suçlamalar dahi anlatılmadan yargısız infaz ediliyorlar. Sözde “gizli” yürütülen soruşturma dosyalarından savunma avukatlarına dahi gösterilmeyen, gerçeklikleri şüpheli bilgi ve belgeler yandaş medyaya servis ediliyor, özel yaşamlara tecavüz edilerek kanaat önderleri itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. “ dedi.

Tipobet normal;">Herkes canlı hedef konumuna geldi

Gelinen noktada, hükümet ya da cemaatin hoşuna gitmeyecek yaklaşım içerisine giren hemen herkesin hedef haline getirildiğini vurgulayan Yaman sözlerini şu şekilde tamamladı; “Hoşlarına gitmeyen bir karar verdiğinde yargılamanın devam edip etmediğini umursamayarak yargı kurumlarına ağza alınmayacak küfürler edenlerin, muhalifler kamu vicdanını kanatan adli uygulamalarla boğazlanırken hiç sıkılmadan, “devam eden bir dava ile ilgili yorum yapmamız doğru olmaz”  dedikleri günlerden geçiyoruz. Ancak tablo ne ölçüde iç karartıcı olursa olsun ulusumuz, demokrasi ve özgürlük düşmanlarına er-geç hak ettikleri demokratik yanıtı verecektir. Sonuç olarak 3 Mart Perşembe sabahı taraflı-tarafsız bütün kesimleri tedirgin eden basın özgürlüğüne yönelik hukuk dışı müdahaleyi kınıyor, yaşananlar nedeniyle büyük bir infial yaşayan kitleleri sağduyulu olmaya çağırıyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.