Sizin zabıtanız varsa bizim de Allah’ımız var

Sizin zabıtanız varsa bizim de Allah’ımız var

HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kendi makamını ve zabıtasını bir güç olarak kullandığını söyleyerek; “Sayın Yılmaz Devletin gücü ile Has partili yönetim...

HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kendi makamını ve zabıtasını bir güç olarak kullandığını söyleyerek; “Sayın Yılmaz Devletin gücü ile Has partili yönetim kurulu üyelerinin iş yerlerine çeşitli bahanelerle, bazen günde iki sefer, bazen haftanın her günü zabıtalarını göndererek siyasiliğe, seçilmişliğe, başkanlığa sığmayan bir metot uygulamağa başlamıştır.”dedi.

 

Halkın Sesi Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun kuruldukları günden bu yana Bolu’da bir muhalefet partisi olarak Bolu halkı adına üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmeğe çalıştıklarını belirterek “Eleştirimizi yaparken, diğer muhalefet partilerinin aksine yanlışın yanında doğruyu da belirtiyoruz. Kavga etmiyoruz, edep sınırlarını aşmıyoruz, yalan söylemiyoruz ve en önemlisi korkmuyoruz. Korkmadan, yılmadan ısrarla tüm haksızlıkların karşısında olacağız ve yine doğruları eğmeden bükmeden söyleyeceğiz.”şeklinde konuştu.

 

Ne kadar eleştiri, o kadar zabıta

 

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın partilerinin etkili çalışmaları karşısında kendi makamını, zabıtasını bir güç olarak kullandığını vurgulayan Uzun; “Devletin gücü ile Has partili yönetim kurulu üyelerinin iş yerlerine çeşitli bahanelerle, bazen günde iki sefer, bazen haftanın her günü zabıtalarını göndererek adeta “ siz bu partide çalışmaya devam ederseniz ben de sizleri bu şekilde korkuturum” der gibi hiç tasvip edilmeyen, siyasiliğe, seçilmişliğe, başkanlığa sığmayan bir metot uygulamağa başlamıştır. Ama biz yine bu yanlışlıkların üzerine korkmadan yılmadan gideceğiz. Sizin zabıtanız varsa bizim de Allah’ımız var. Bu gün yine Belediye Başkanının cin gibi hedeflerini, projelerini kamuoyuna bildireceğiz. İnanıyorum ki biz bu açıklamalarımızı bitirmeden yine zabıtalar bizim yönetim kurulu üyelerinin iş yerlerine çeşitli bahanelerle baskınlar yapacaktır.”diye konuştu.

 

Buraya bu totemi dikeni tebrik ediyorum

 

Eski Bolu valisi H.İbrahim Akpınar öncülüğünde özel idarenin arsasına iş yeri amaçlı bina yapılmak istendiğini hatırlatan HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bunun üzerine Kızılay parkına zincirler çekilmiş dozer savaşları yaşanmıştı. Sayın valinin ticari amaçlı, para kazanmak amaçlı yapmayı düşündüğü bu projeyi belediye başkanı eleştirmiş, ilin yeşil alanının katledileceğini söylemiş ve hatta eleştiri sınırlarını aşarak, kendisini kaybederek amaç para kazanmaksa “Manukyan ın işini yap” demişti. Fakat bu gün, Kardelen meydanında yaşananlara baktığımızda ise, meğer belediye başkanının Kızılay parkında ki iş yerlerine karşı çıkmasının nedeni, bu gün kendisinin yapacağı veya yaptıracağı iş yerlerinin rantının kesilmemesi içinmiş. Eğer o gün Kızılay parkına iş yeri yapılsa idi bu gün burada yapılması düşünülen alışveriş merkezlerinin değeri düşecekti. Tüm kavga tüm yaygara bu gün düşünülen Kardelen Meydanı alış veriş merkezinin önünün kapanmaması içinmiş.Sayın Valinin düşündüğü projede alış veriş merkezi yukarıya doğru, Sayın belediye başkanının projesi de yerin altına doğruymuş.Hatta durup dururken birileri tarafından Kardelen meydanının ortasına dikilen “ucube” reklâm totem ininde niçin dikildiği artık çok net bir şekilde anlaşılmaktadır.O ışıklı reklâm panosu, yarın orada yapılması düşünülen dev ticari alanda yıllarca tek başına reklâm pastasını kapatacakmış.Burayı alan, buraya bu totem dikeni tebrik ediyorum. Sayın belediye başkanından daha ileri görüşlü olduğu için, Belediye başkanının kafasında düşündüğü işleri okuyabildiği için tebrik ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.