Sokağın ve mücadelenin partisiyiz

Sokağın ve mücadelenin partisiyiz

ÖDP Bolu il temsilcisi Erol Perçin Partilerinin ‘eksik evrak’, ‘süre doldu’ gibi gerekçelerle seçim dışı bırakılmasının anti-demokratik bir uygulama olduğunu söyleyerek; “ÖDP’nin...

ÖDP Bolu il temsilcisi Erol Perçin Partilerinin ‘eksik evrak’, ‘süre doldu’ gibi gerekçelerle seçim dışı bırakılmasının anti-demokratik bir uygulama olduğunu söyleyerek; “ÖDP’nin seçimlerde olmasının anlamı devrim ve sosyalizm iddiasının bu sürece taşınmasıydı. Seçimlere girme hakkımız ortadan kaldırılmış olsa da bu iddiamızı sürdüreceğiz.” Dedi.

 

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Bolu İl Temsilcisi Erol Perçin YSK’nın partilerinin seçimlere girme hakkını gasp ettiğini ifade etti. Seçimlere girme hakkını kazanmış Partilerinin ‘eksik evrak’, ‘süre doldu’ gibi gerekçelerle seçim dışı bırakılmasının “kabul edilemez” olduğunu vurgulayan Perçin;”Partimizin ve BDP'nin bağımsız adaylarına ilişkin yaşanan süreç hukukun teferruat haline geldiğini göstermektedir. YSK, Partimizin ve bağımsız adayların seçimlere katılmayacağına ilişkin yaptığı açıklamada eksik belgelere ve bunun teslim tarihinin dolmasına dayandırmıştı. Ancak aynı YSK daha sonra eksik belgelerin alınarak tekrar incelenebileceğine ilişkin bir açıklama yaptı. Bu süreçte Partimiz ve bağımsız adaylar eksik belgelerini YSK’ya ulaştırdı. YSK dün benzer durumda olduğumuz bağımsız adaylarla ilgili olarak aldığı olumlu inisiyatifle anti-demokratik kararını ortadan kaldırmıştır. Kuşkusuz bu bizi de sevindiren bir karardır. Ancak YSK aynı olumlu inisiyatifi Partimize kullanmamış süreci farklı işleterek adil olmayan bir karar almıştır. YSK’nın kararına gerekçe oluşturan eksik belgelerin tamamı kendilerine teslim edilmiştir. Yani bir eksiklik kalmamıştır. Ancak YSK, 'zamanı geçti' gerekçesiyle bu belgeleri değerlendirmeye almayarak veto kararında ısrar etmiştir.”dedi.

Tempobet mso-bidi-font-family: 'Times New Roman';"> 

Ferman onlarınsa sokaklar bizimdir

 

Yaşanan böylesi bir sürecin sonucunda Partilerinin seçimlere katılamayacağını vurgulayan Perçin;”ÖDP’nin seçimlerde olmasının anlamı devrim ve sosyalizm iddiasının bu sürece taşınmasıydı. Seçimlere girme hakkımız ortadan kaldırılmış olsa da bu iddiamızı sürdüreceğiz. Yüzde 10 seçim barajı, bürokratik engellerle ve açık baskıyla devrimcilerin sesini kısarak sömürücü ve işbirlikçi düzenlerini sürdürmek isteyenler karşısında seçim sürecinde de mücadelemizden geri durmayacağız.  Bugün hakkımızda ferman yazanlar bilsin ki ferman onlarınsa sokaklar bizimdir, ÖDP sokağın ve mücadelenin partisidir. Bugün AKP-Cemaat Koalisyonu eliyle kurulan yeni Mübarek rejimine karşı emekçilerin, gençlerin, kadınların, işçilerin mücadelesini güçlendirerek direnmeye devam edeceğiz. Ve geleceği birlikte sokaktan kuracağız. Evet pusulada olmasak da seçim sürecinde hayatı örgütlemeye devam edeceğiz. Bugün ülkenin dört bir yanında yükselen sesimiz mücadeleyi ve sokağı örgütlemeye, 1 Mayıs'ta alanları doldurmaya bir çağrıdır.”şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.