Son kararı başbakanımız verecek

Son kararı başbakanımız verecek

Ak Parti Bolu il başkanvekili Murat Demirel  partilerinde il başkanlığı süreciyle ilgili bir sıkıntının olmadığını belirtti. Demirel; “Süreç olması gerektiği gibi doğal olarak devam etmektedir.”dedi. Ak...

Ak Parti Bolu il başkanvekili Murat Demirel  partilerinde il başkanlığı süreciyle ilgili bir sıkıntının olmadığını belirtti. Demirel; “Süreç olması gerektiği gibi doğal olarak devam etmektedir.”dedi.

Ak Parti Bolu il başkanvekili Murat Demirel partilerinde il başkanlığı seçimleriyle ilgili herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını söyledi. Ak Parti bolu İl Başkanı Ali Ercoşkun’un Milletvekili Aday adaylığı için 15 Ocak 2011 tarihinde istifa ettiğini hatırlatan Demirel; “ Tüzüğümüz gereği herhangi bir sebepten dolayı kademe başkanlığının boşalması ile başlayan süreçte İl Koordinatörümüz Sayın Ramazan Can İl Başkanımızın istifasından sonra hemen çalışmalarına başlamış olup, 19 Ocak 2011 Çarşamba günü temayül yoklamasını gerçekleştirerek, Birim Başkanlarıyla, Milletvekilleriyle istişare ederek gerekli raporu hazırlayıp, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza sunmuştur. Burada yapılan değerlendirmeler sonunda İl Başkanlığına atanmak üzere İl Teşkilat Başkanımız Yaşar Yüceer ve İl Disiplin Kurulu Başkanımız Ömer Sayın 28 Ocak 2011 Cuma günü Genel Merkeze çağırılmışlardır. Burada yapılan görüşmeler sonunda oluşturulan rapor Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecektir. Sayın Başbakanımızın konuyla ilgilenecek gerekli zamanı bulduğu en kısa süre zarfında İl Başkanımızın ataması gerçekleştirecektir.”dedi.  Yaklaşık iki haftalık süresince demokratik sürecin işlediğini de sözlerine ekleyen Demirel sözlerini; “AK Parti çatısı altında farklı fikir ve düşüncelerin olması ve adayların bu süreçte bende varım demesi, parti içi demokrasinin göstergesidir. Süreç içersinde, AK Parti’de bir takım olumsuzlukların yaşandığına dair basında çıkan haberler asılsız ve doğru olan bilgiler değildir. Önümüzdeki en kısa zamanda AK Parti Bolu İl Başkanımızın ataması gerçekleşerek, İl Başkanlığımız çatısı altında birlik beraberliğimizi her alanda göstererek yaklaşık olarak 4,5 ay sonra yapılacak genel seçimlerde en üst düzey başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum” şeklinde noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.