Sonuna kadar mazlumların yanındayız

Sonuna kadar mazlumların yanındayız

Halkın Sesi Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun son günlerde yaşananların Mısır'a ve Tunus'a özgü olaylar olmadığını söyleyerek yaşananların bütün dünyayı saran medeniyet krizinin sonuçları olduğunu...

Halkın Sesi Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun son günlerde yaşananların Mısır'a ve Tunus'a özgü olaylar olmadığını söyleyerek yaşananların bütün dünyayı saran medeniyet krizinin sonuçları olduğunu vurguladı.

HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun Arap dünyasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. HAS Parti olarak Mısır'da halkın beklentilerini ve taleplerini sonuna kadar desteklediklerini söyleyen Uzun “Gözümüz, zihnimiz duamız Mısır ve Tunus halkının yanındadır. Türkiye dünyanın sıradan herhangi bir ülkesi gibi davranamaz , "Türkiye'nin tarihi ve coğrafi sorumlulukları vardır. Türkiye, Mısır ve Tunus halkından yana tavrını koymak zorundadır" dedi. Dünyada yaşanmakta olan adaletsizliklerin medeniyet krizinin sonuçları olarak ta değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Abdullah Uzun; “ Biz, yıllardır yaklaşmakta olan bu tehlikeyi işaret ederek,1970'lerin başında petrol krizleriyle dünya nasıl sarsıldıysa 21.yy başında da gıda, su ve enerji krizleriyle dünyanın sarsılacağı uyarısını yapmıştık. Ne yazık ki bu gerçekleşmiştir. Önümüzdeki dönemde dünyadaki küresel dengesizlikler, su, enerji ve gıda krizi gibi yeni krizler sürecini doğuracaktır. Bugün dünyayı yöneten emperyalistler, bu aç gözlü sömürü politikalarına devam ederlerse önümüzdeki dönemde çok kapsamlı ve yaygın küresel krizlerin patlak vereceği açıktır. Mısır, Tunus, Cezayir, Mozambik gibi ülkelerdeki karmaşaların temelinde yatan da gıda fiyatlarındaki olağanüstü artışlardır. Bu kadar adaletsiz, "Dünyanın bütün kaynaklarını biz sömüreceğiz" diyen bir anlayışın, dünyada krizlerden başka bir sonuç vermeyeceği uyarısını tekrar ediyoruz.”diye konuştu.

 

 MAĞDURLARIN VE MAZLUMLARIN YANINDAYIZ 

 

Önümüzdeki dönemin yoksul güney ve zengin kuzey arasında çok ciddi çelişki ve çatışmaların olacağı bir yüzyıl olarak tarihe geçeceğini de sözlerine ekleyen Abdullah Uzun; “Afrika'nın, Asya'nın, Latin Amerika'nın yoksul ülkeleri ekilebilir alanlarını, enerji kaynaklarını ve su kaynaklarını kaybedecekler. Fukaralık artacak, olağanüstü açlık ve kıtlık içersine girecekler. Bu sürdürülebilir bir sistem değildir. Dünyayı yönettiğini zanneden egemen güçler artık dünyadaki sömürü politikalarını uygulayamayacaklar. Yaşananlar, yeni, adil ve özgür bir dünya sistemi kurulmasını zorunlu kılmaktadır" dedi. Uzun sözlerini şu şekilde tamamladı; " Biz bu anlamda Mısır'da halkın beklentilerini, taleplerini sonuna kadar destekliyoruz. Gözümüz, zihnimiz duamız Mısır ve Tunus halkının yanındadır. Dünyada bütün mazlum ve mağdur bırakılan halkların yanındayız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.