10 NUMARA PROJE 10 NUMARA BAŞKAN “Rotamız Deplasman, Yükümüz Eğitim”

10 NUMARA PROJE 10 NUMARA BAŞKAN “Rotamız Deplasman, Yükümüz Eğitim”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği 4.Sınıf öğrencileri Gamze Yerlikaya,Yüksel Birdal,Hakan Deler,Gökhan Altın,Ersel Ceylan,Osman Arkın ve Koordinatörleri Yeşer Eskicioğlu...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği 4.Sınıf öğrencileri Gamze Yerlikaya,Yüksel Birdal,Hakan Deler,Gökhan Altın,Ersel Ceylan,Osman Arkın ve Koordinatörleri Yeşer Eskicioğlu ile Topluma Hizmet dersi kapsamında Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu ve taraftar dernekleri ile ortak bir çalışmaya imza attılar.Ve duyarlı Bolu halkının kampanyalarına destek olmalarını bekliyorlar.

 

Haber/Foto: Gamze Yerlikaya

“Spor dostluk ve kardeşliktir” sözü her spor müsabakasından önce söylenilse de günümüzde birçok spor müsabakasından önce ve sonra şiddet olayları meydana gelmektedir. “Dostluk kazansın” temennilerinin yerine, “ne olursa olsun” kazanma arzusu taşıyan sporcu ve taraftarlar bu arzularını müsabaka esnasında yüksek düzeyde sergilemekte, bazen en şiddetli olaylar bu sırada meydana gelebilmektedir. Spor müsabakalarını izleyen insanların bir kısmı bunu (günlük hayatında spor yapmasa bile) bir aktivite olarak değerlendirirken, bir kısmı ise spor müsabakalarını kazanılması gereken bir savaş gibi görmektedir. Spor, birleştirici, bütünleştirici ve kucaklayıcı olmalıdır. Zaten, sporun amacı da budur. Barıştır, sevgidir, toplumları kucaklamaktır. Bunun dışına çıkıldığında spor, spor olmaktan çıkar. Hiç kuşkusuz modern toplumun en yaygın sosyal etkinliklerinin başında spor gelmektedir. Spor sanat, edebiyat, kültür, kısaca entelektüel uğraşlarla kıyaslanamayacak kadar yaygın bir etkinlik alanına sahiptir. Modern toplumda spor “kişisel eğlence” işlevini yerine getirmenin ötesinde çok sayıda toplumsal işleve de karşılık vermektedir

Spor yöneticiliği bölümü öğrencileri ve Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu ile dün gerçekleştirdikleri basın toplantısında, Boludaki sporun gelişmesinde büyük ivme kazandıran, gençlerin her türlü projelerine açık bir zihniyetle yaklaşıp, yeniliklere öncü tavrıyla dikkat çeken Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu’na projelerinden bahseden öğrenciler Boluspor Başkanı ve Boluspor taraftar derneklerinden aldıkları olumlu görüşler ile çalışmalarına hız kazandırmayı amaçlıyorlar. Spor yöneticiliği bölümü öğrencilerinin projelerinin kapsamını şu şekilde açıklıyorlar: Daha önce kadın ve çocuk tribünü gibi çok önemli bir ilke imza atan, Küçük şehrin büyük öyküsü olmayı her yönüyle hak eden, iyi ahlak iyi spor ilkesini benimseyen Boluspor Kulübü ağırlığı ile Bolu İli olarak bu proje de önemli bir amaca hizmet etmek ve bu konudaki çalışmaların herkes tarafından duyulması için medya ile iş birliği yapmaktır. İçerikte Maddi imkânsızlıklardan dolayı kitap, kırtasiye ve giyim eşyası gibi gerekli  materyali Bolu ilinin duyarlı halkı, esnafı ve Boluspor’un ve taraftar derneklerinin aracılığı ile toplayıp 24 Nisandaki Manisa Akhisar deplasmanını örnek teşkil edip Bolu’nun duyarlı halkından kardelen sineması önünde açılacak stantlara, BESYO’daki stantlara kullanmadıkları kitap, kırtasiye ve giyim eşyası gibi materyalleri 20 Nisana  kadar toplamayı hedefliyoruz. Temin edilen tüm araç ve gereçler, hedef kitlemizdeki ihtiyacı olan kişilere 24 Nisan da Manisa Akhisar deplasmanından önce o ilin yetkilisi tarafından teslim edilecektir. Amacımız Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği bölümü öğrencileri olarak yaşadığımız İle ve ülke sporuna katkıda bulunmak ve spordaki şiddetin azalmasına dikkat çekici bir etkinlikte bulunmaktır.

Öğrencilerin bu projelerine Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu şu şekilde konuştu: Bir Bolulu ve Bolusporlu olarak, herhangi bir maddi kazanç beklemeden, projelerinin gerçekleşmesi için oradan oraya koşturan gençlerin bu tarz projelerle uğraşmalarına sonsuz destek veriyor ve böylece kendimi daha genç hissetmiş oluyorum. Geleceğin girişimcileri olacak bu gençleri yürekten kutluyorum. Buradaki proje ile Boluspor ve Bolu’nun adı bir kez daha güzel bir şekilde duyurulmuş olacak biz bu tarz projelerden çok mutlu oluyoruz. Bildiğiniz gibi sporda şiddet yasa tasarısı onaylandı hem sporda şiddetin azalmasına dikkat çekilmiş olacak hem de şehirlerarası güzel bir bağ sağlanmış olacaktır bu kampanya ile. Bizim 24 Nisan Manisa Akhisar Belediyespor’la yapacağımız deplasman maçı için 20 nisana kadar belirledikleri noktalarda giymedikleri eşyaları ve kitaplarını değerli Bolululardan rica ediyorum. Bu toplanan materyaller Manisa’da ki ilgililere teslim edilecektir. Gençleri bir kez daha üstün özverili çalışmalarından ötürü tebrik ediyor, Bu tarz projelerin devamını bekliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.