Abat “Galibiyet umutlandırdı”

Şanlıurfaspor galibiyetinin kendilerini umutlandırdığını anlatan Abat, alınan 3 puan sayesinde rahat bir nefes aldıklarını vurguladı.   Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat, deplasmanda oynanan karşılaşmalarda daha başarılı...

Abat “Galibiyet umutlandırdı”

Şanlıurfaspor galibiyetinin kendilerini umutlandırdığını anlatan Abat, alınan 3 puan sayesinde rahat bir nefes aldıklarını vurguladı.

 

Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat, deplasmanda oynanan karşılaşmalarda daha başarılı bir grafik çizdiklerini, aynı başarıyı kendi sahalarında gösteremediklerinden yakındı.“Kalan 4 maçta alabildiğimiz kadar puanları alarak üst sıralara tırmanmak istiyoruz” diyen Abat, “İnşallah yeni bir ekip, yeni bir teknik heyet, futbolculara da pozitif olarak etki edecektir. Bunu bekliyoruz, bunu umuyoruz” diye konuştu. Abat, sezonun ilk yarısını en iyi şekilde bitirmek istediklerini vurgulayarak, “İkinci yarı öncesinde iyi bir kamp dönemi geçirdikten sonra ikinci yarıya iyi başlamak istiyoruz. Boluspor inşallah hak ettiği yerde sezonu tamamlar. Futbolcu kardeşlerimize burada çok iş düşüyor” ifadelerini kullandı.

-Taraftara çağrıda bulundu-

Abat, takımı kötü sonuç aldığında da destekleyecek taraftara ihtiyaçları olduklarını söyledi. “Bu haftadan başlayarak sezon sonuna kadar hep birlikte bu işi başarırız diye düşünüyorum” diyen Abat, başarı için şehrin kenetlenmesine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Yönetimin ve oyuncuların bazen doğru işler yapmasının başarı için yeterli olmadığına dikkati çeken Abat, sözlerini şöyle sürdürdü “Şehrin bütünleşerek artık Boluspor'un yanında olması gerekiyor. Taraftarımızın artık iç sahada takımımıza maç kazandırması gerekiyor. İnşallah bu noktadan sonra dediğimiz şeyler olur. Taraftar gerçekten maçın başından sonuna kadar takımın yanında olduğunu, 90 dakika belirtirse, bunu hissettirirse futbolcuya, futbolcular zaten sahaya artı bir motivasyonla 1-0 önde çıkar. Bizim iç sahada kazanamama gibi bir şanssızlığımız var. Bunu bir an önce kırmamız gerek. Ama olumlu bir tezahüratla taraftarın takımı çağırmasıdır, teknik heyeti çağırmasıdır. Bunlar futbolcular üzerine, teknik heyet üzerine olumlu yansıyan tavırlardır. Bunları bu haftadan itibaren, artık geçmişi düşünmeden bir bütünlük halinde gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ben buna inanıyorum ve taraftarımızı stadı doldurmaya çağırıyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124