AİKİDOCULAR KUŞAKLARINA KAVUŞTU!

AİKİDOCULAR KUŞAKLARINA KAVUŞTU!

Mavi Dalgalar Spor Kulübü bünyesinde Antrenör Sabri Damar'ın çalışmaları sonucunda Bolu'da ilk defa başlatılan AİKİDO çalışmaları ilk meyvesini verdi.               ...

Mavi Dalgalar Spor Kulübü bünyesinde Antrenör Sabri Damar'ın çalışmaları sonucunda Bolu'da ilk defa başlatılan AİKİDO çalışmaları ilk meyvesini verdi.

                

Temeli savunma üzerine kurulu bir Uzak Doğu sporu olan Aikido, yaklaşık 6 aydır Bolu' da aralıksız bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak yetişkin grubunun kurulmasıyla esnaf, öğretmen, öğretim üyesi, üniversite öğrencisi gibi meslek gruplarından ilgi toplayan savunma sporu, taleplerin değerlendirilerek çocuk-genç grubunun da açılmasıyla Bolu' da sevilen sporlar arasına girmeye aday durumunda. Türkiye genelinde özellikle İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük illerde yaygın olan bu spora özellikle savunma üzerine eğitim almak isteyenler büyük ilgi duyuyor. Bolu' da Karate ve Kick Boks' da olduğu gibi Aikido'nun önderi olan Sabri Damar, Aikido adına kulüp bünyesinde istikrarlı bir ilerleyiş göstermek, düzenli olarak kemer terfi sınavlarını düzenlemek ve çocuklardan yetişkinlere kadar Bolu' da bay bayan herkese ulaşmak istediklerini ifade etti. Mavi Dalgalar spor salonunda yaklaşık 1,5 saat süren sınava sporcu potansiyeline göre katılım oranı yüksekti. Aikido sınavının içeriği teorik ve pratik konulardı. Bolu açısından spor ve sağlık adına önemli bir başlangıç olan Aikido böylelikle ilk meyvelerini vermiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.