Amatör Spor Haftası törenlerle kutlandı

Bolu’da Amatör Spor Haftası geçtiğimiz hafta içi yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Cuma günü yapılan yürüyüşle Amatör Spor Haftası sona erdi.

 Amatör Spor Haftası törenlerle kutlandı

13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen yürüyüşe Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Bolu ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen, Bolu Amatör Spor Kulüpleri İl Temsilcisi Cemalettin Metin, Bolu ASKF Yönetim Kurulu üyeleri, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, personel, spor kulübü temsilcileri ve sporcular katıldı.

Belediye Meydanında, Belediye Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüş, Anıtpark’ta son buldu. Anıtpark’daki tören Spor Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan yaptığı açılış konuşmasında; Spor kavramını, insanın hareket ihtiyacından kaynaklanan aktivitelerin planlı ve devamlı olarak yapılması olarak tanımladı. Şahan, Amatör Spor Haftası kapsamında ilimizde düzenlenen organizasyonlara değinerek, organizasyonlara destek veren başta ASKF yetkilileri olmak üzere tüm kurumlara ve katılımcı sporculara teşekkür etti.

Spor Genel Müdürlüğün Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ise yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı içim amatör spor faaliyetlerinin önemini vurguladı. Bolu'nun spor kültürüne sahip Türkiye'deki ender kentlerden biri olduğuna değinen Kocakaya, spor yapan gençlerin hedeflerini yüksek tutarak, sporun zirvesi olan olimpiyat oyunlarda yer almayı ve madalya kazanmayı hedeflemelerini söyledi.

Konuşmaların ardından yapılan tören ile Bolu'daki tüm spor kulüpleri adına Dağkent Engelliler Spor Kulübü yetkililerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen spor malzemeleri, protokol üyelerince teslim edildi. Öte yandan tüm yaz boyunca yüzme faaliyetlerine katılan özel sporcularımız da, katılım belgelerini protokol üyelerinin elinden aldı.

BAŞKANLARDAN AÇIK DAVET VE SİTEM

Amatör spor haftası kutlamaları geçtiğimiz hafta içi yapılan etkinliklerle sona erdi. Birçok etkinliğin ilk kez yapıldığı Amatör Spor Haftasında birbirinden renkli görüntüler sergilendi. Amatör Spor Haftasının son gününde Atatürk Anıtına konulan çelenk sonrası açıklama yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zekeriya Gökmen ve Federasyon İl Temsilcisi Cemalettin Metin, tüm sporseverlere açık davet yaparken, birde sitemde bulundular. Başkanlardan Zekeriya Gökmen açıklamasında “Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin hepsini spor yapmaları için sevdikleri bir spor dalına davet ediyoruz. Burada sporun adı zaten amatör. Amaç sağlıklı fiziksel yapılarıyla birlikte, güçlü, zeki insanlara katkı vermektir. Genlik Spor Genel Müdürlüğünün programladığı ve bir hafta süren etkinliklere katılımın az olması, iş adamlarımızın yeterince destek vermemelerine üzülüyoruz. Bolulu vatandaşlardan ricamız, daha katılımlı amatör haftalarının yanı sıra, her evden en az bir kişinin spor yapmalarını rica ediyoruz. İş adamlarımızdan da ricamız, sporun her türlüsüne destek vermeleridir. Spor yapan gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Daha sağlıklı bir Türkiye için herkesi spor yapmaya davet ediyoruz” dedi.

TABAN BİRLİKLERİ OLARAK BİZLER HAZIRIZ

İl Temsilcisi Cemalettin Metin ise, “Federasyon olarak elimizden geldiğince maddi manevi destek vermeye çalışıyoruz. Bu etkinlikler çerçevesinde malzeme yardımı yaptık. Lütfen her aile çocuklarını spor yapmaya göndersinler. Böylelikle kötü alışkanlıklardan, yanlış ve gereksiz yarınlardan uzak kalmalarını sağlamış olacağız. Sağlıklı beden, sağlıklı vücutta bulunur sözü için taban birlikleri olarak bizler hazırız. Bütün Bolu’yu da davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124