Banvit Basketbol takımı Bolu’da güç depoluyor

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu'da sürdüren Banvit, akşam antrenmanında başantrenör Itoudis gözetiminde pas ve şut çalışması yaptı. Banvit Başantrenörü Itoudis “En iyi kadroyu oluşturduğumuza inanıyorum. Kadrodan bir hoca olarak çok memnunum” dedi.

 Banvit Basketbol takımı Bolu’da güç depoluyor

Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Itoudis, Bolu'da kamp yapmaktan son derece memnun olduğunu belirterek, “Buraya gelmeden önce birkaç farklı kamp alternatifimiz vardı ama biz Bolu'yu tercih ettik. Şu ana kadar da bu tercihimizde yanılmadığımızı gördük. Buradaki antrenman, ağırlık ve atletizm pistleri çok güzel ve istediğim gibi” diye konuştu.

Banvit ile anlaştıktan sonra yönetimle bir araya gelerek, kadro anlamında yapılması gerekenleri görüştüklerini anlatan Itoudis, “Bu görüşmenin sonucunda sözleşmesi devam eden oyuncularımızın kalmasına karar verdik. En iyi kadroyu oluşturduğumuza inanıyorum. Mevcut kadromdan bir hoca olarak çok memnunum. Her zaman dışarıyı araştırmalısınız, yeni neler yapabilirsiniz bakmalısınız ama şu an kadromdan çok memnunum” ifadelerini kullandı. Kamp kapsamında birçok hazırlık maçı yapacaklarını dile getiren Itoudis, herhangi bir sakatlık yaşamadan kampı tamamlamayı arzuladıklarını söyledi. Itoudis, “Hazırlık maçları, 'takım olarak ne yapabiliriz’i görmek ve test etmek açısından önemli. Ancak hazırlık maçlarına kadar daha zamanımız var. Şu an öğretme aşamasındayız. Kendi felsefemizi oyunculara anlatmaya çalışıyoruz. Zamanı geldiğinde hazırlık maçları da bizim için önemli olacak ama önceliğimiz antrenmanlar” dedi.

Dimitrios Itoudis, kampı hem vücut hem de düşünce yapısı olarak çok sağlıklı bir şekilde tamamlamak istediklerine işaret ederek, “İlk resmi maçımız ekim ayının başında ve bu maç bizim için çok önemli. O maçı muhakkak kazanmamız gerekiyor. Kaybedersek, THY Avrupa Ligi elemelerinde eleneceğimiz bir maç. O yüzden o maç bizim için çok önemli. Biz burada iki hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Sonrasında programımız yoğun. Programımızı nasıl daha iyiye götürebiliriz diye yaptık. O yüzden programımıza uyacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124