Başkan Yılmaz “Kimseden çekinecek ürkecek halimiz yok”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir süre önce kendisini eleştiren Muhittin Palazoğlu’nu sert sözlerle eleştirirken, bazı Ak Partililerin kendisine karşı CHP ile birlikte çalıştığını iddia etti. Yılmaz, AK Partili vekil Ali Ercoşkun ve İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu’ya sert göndermeler yaptı.

 Başkan Yılmaz “Kimseden çekinecek ürkecek halimiz yok”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Boluspor kongresi sonrası oluşan tartışmalara son noktayı koydu. Park Cafe’de basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Birileri Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a hakaret ederek kendisini meşru, kişilikli adam vasfına sokuveriyor. Biz bunları her Boluspor kongresinde ne yazık ki yaşıyoruz” dedi.

Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Boluspor, şehir takımı olarak önemli bir yere sahip. Ben başkan olarak göreve geldiğimdeki Boluspor’un pozisyonunu ve halini unuttuk. O dönemden bu güne kadar Boluspor yöneticileri, Boluspor’un daha iyi bir noktaya gelebilmesi için çok uğraş verdi. Allah razı olsun Necip Bey iki şampiyonluk yaşattı Bolu’ya. Tabi süper lig kaldı, çıkamadı. Sporda her zaman başarılı olabilmek gibi bir şansı yok. Ancak geçen sürece baktığımız zaman Boluspor neredeyse kümeye gitmekten, süper lige niye çıkmadı tartışmalarının yapıldığı noktaya geldiyse, Boluspor’da görev yapan bütün yöneticilere teşekkür etmek lazım. Belki de en zor geçen sezondu, 9 yılın en başarısız yılıydı. Orada da başta başkan ve yönetimi olmak üzere Boluspor’u şampiyon yapmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiler” dedi.

“ÇİRKİN İTHAMLARLA KARŞI KARŞIYA KALDIK”

Hiçbir yönetici daha kötü olsun diye oyuncu almaz, takım kurmaz diyen Başkan Alaaddin Yılmaz,  “Yönetim kurulu olsun, futbolcular olsun ya da antrenörler oldun her zaman galibiyeti elde edemeyebilirler. Boluspor gündeme geldiği ve kongre sürecine girdiği dönemlerde bildiğiniz gibi kendini gündeme getirmek isteyen bazı kişilikler ortaya çıkıyor. Boluspor  ve belediye başkanı olarak bana sataşarak kendisini meşrulaştırmaya çalışıyor. Basında da benim aleyhimde birisi laf ettiği zaman hemen sürmanşet yapıveriyorlar. Öyle olunca da millet Alaaddin Yılmaz’a hakaret edince kendisini meşru kişilikli, adam vasfına sokuveriyor. Bundan önceki Boluspor kongrelerinde de maalesef birçok çirkin ithamlarla karşı karşıya kaldık” diye konuştu.

“BEN HER ZAMAN BOLUSPOR’UN YANINDA OLDUM”

Konuşmasının devamında her zaman Boluspor’un yanında olduğunu belirten Yılmaz, “Boluspor’u seviyorsan kongre diye bir şey var, gelir aday olur şansını denersin. Şansını deneme edebi bile göstermeden Boluspor’a yöneticilerine ya da belediye başkanı çatamazsın” şeklinde konuşarak şunları söyledi “Bir televizyon kanalında basın mensuplarının sorusu üzerine şunları ifade ettim; ben her zaman Boluspor’un yanında oldum. Ama Boluspor kimi almıştır, kaça almıştır, neden almıştır, niye o hoca ile çalışıyor bunlar benim ilgi alanım değildir. Biz bu kadar Boluspor’dan uzak durmamıza rağmen sadece Boluspor’a destek verdiğim ve belediye başkanı olarak bütün gücümüzle çalışmamıza rağmen, birileri sanki siyaseti Boluspor’a bulaştıran adammış gibi beni lanse ediyor. Kendilerini adam sıfatına sokmaya çalışıyor ve ben bunları algılamakta zorlanıyorum. Eğer gerçekten Boluspor’u seviyorsanız, Boluspor ile gerçekten bir alakanız varsa kongrede aday olursunuz. Gelirsiniz mücadelenizi ortaya koyarsınız, başkan olursunuz veya takımı başarıya götürürsünüz. Ama böyle bir iddianız da yok. Gerçi bundan önceki böyle bir iddia ile geldi fakat Boluspor delegesi ona bu şansı vermedi. Sonradan bir bakıyorum, şansını deneme cesareti bile olmayan ama sadece Boluspor’a çatarak eski başkanlara ve belediye başkanına tavır koyarak kendisini Bolu’da önemliymiş gibi gösterenler çıkıyor. Daha ilginç olanı, Bolu’nun işlerini organize eden, sanki Bolu bu kadar zavallıymış da sanki dışarıdan o olmasa bu işler olmayacakmış gibi zavallılıklarla uğraşıyoruz”

“BOLU’NUN HİZMETKÂRIYIM”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu artık eski Bolu değil ve sahipsiz hiç değil. Hiç kimse kendini Bolu’nun sahibi sanmasın. Ama birinin Bolu ile ilgili bir iddiası varsa çıksın ortaya; benim bu iddiam var desin. Eğer Boluspor delegeleri seni başkan yaparsa sen de Boluspor’u alır şampiyon yaparsın ve bizde sonuna kadar seni alkışlarız, yanında oluruz. Ama sen sadece işin lafını yaparak ve Boluspor’da hiçbir işe karışmadığını aleni ifade eden belediye başkanına karşı saygısızlık yaparak kendini meşrulaştırmak istiyorsan kusura bakma biz böyle basitleşecek adam olmayız, bununda cevabını veririz” dedi.

Alaaddin Yılmaz, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana, kurucu il başkanlığından bu yana siyasetin direk içinde olduğunu ifade etti. Başkan Yılmaz, “Bu güne kadar Alaaddin Yılmaz hiç kimsenin aleyhinde durup dururken tek cümle bile etmemiştir. Hiç kimse Alaaddin Yılmaz’ın bir başka siyasi kuruluş aleyhinde demeç verdiğini, laf ettiğini iddia edemez. Sırtımızda yumurta kefesi taşımıyoruz. Kimseye karşı da bir ön yargımız yok. Kimseden çekinecek ürkecek halimiz de yok. Eskiden belimde ufak bir sıkıntı vardı ve onu da aldırdım. Şu anda tamamen sıfır hatasız Bolu’nun hizmetkârıyım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2013, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124