Bolu 2015’de sporun merkezi olacak

AK Parti iktidarı süresince spor alanında yapılan tesisleşme yatırımlarını son iki yılda yaptığı başarılı çalışmalarla atağa kaldıran AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 2013 yılında Spor Bakanlığı tarafından yapılacak...

Bolu 2015’de sporun merkezi olacak

AK Parti iktidarı süresince spor alanında yapılan tesisleşme yatırımlarını son iki yılda yaptığı başarılı çalışmalarla atağa kaldıran AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 2013 yılında Spor Bakanlığı tarafından yapılacak yeni yatırımlarda gelinen son nokta hakkında bilgi alırken, 2014 yılının da alt yapısı için girişimlerde bulunuyor.

 

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin ile görüşen Ercoşkun devam etmekte olan olimpik atletizm pisti, Arkut Dağı kayak evi, Karaçayır Kamp Eğitim Merkezi, Aladağ İzcilik Kampı, Göynük, Yeniçağa ve Gerede Şehir Statları başta olmak üzere süren yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunurken, 2013 yılında yapılması planlanan sentetik sahalar ve Bolu’nun heyecanla beklediği 3500 kişilik Kapalı Spor Salonu ile ilgili ihale süreci hakkında bilgi aldı. Bolu’da bugüne kadar spor turizmi ile ilgili birçok laf edilmesine, birçok hayali projelerle göz boyama çalışmalarına karşılık, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, İl Başkanlığı sürecinden başlayarak bu alandaki ısrarlı ve somut projelerle yatırım kazandırması takipçiliğini sürdürüyor. Milletvekili olmasıyla birlikte spor alanında adeta Bolu’yu yatırıma boğan Ali Ercoşkun, geçtiğimiz iki yılda Bolu’ya birçok spor tesisinin kazandırılmasını sağlarken, yeni kazanımlar içinde yoğun mesai harcıyor. İl Genel Meclisi ile birlikte uyumlu bir çalışma ortaya koyan Ercoşkun, merkezi kaynaklarla yerel imkânları bir araya getirerek Bolu’ya yeni tesisler kazandırmaya devam ederken, son olarak Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin’i ziyaret etti.

2013 yılında sentetik saha yapılacak

2012 yılının bitmesine sayılı günler kala Bolu’da sürmekte olan yatırımların geldiği noktayı değerlendirmek ve de 2013 yılı için öncelikli yatırımları değerlendirmek için Bakan Yardımcısı Tekin ile görüşen Ercoşkun, Bolululara yeni müjdeler vermeye devam etti. Ercoşkun, Bolu Halkının heyecanla beklediği 3500 kişilik Kapalı Spor Salonu inşaatının ihale sürecinin hızla devam ettiğini ve merkez ile ilçelere yapılması planlanan sentetik futbol sahalarının 2013 yılında yapılmaya başlanacağını söyledi.

Ercoşkun, Tekin’den söz aldı

Bakan Yardımcısı Tekin ile yaptıkları görüşme hakkında bilgi veren AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun “Sayın Bakan Yardımcımız ile yaptığımız görüşmede ilk olarak 2012 yılında başlayan yatırımlarda ne aşamada olduğumuzun değerlendirmesini yaptık. Karaçayır’da yapılan Olimpik Atletizm Pisti, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine yapılan sentetik futbol sahalarının yanında Gerede Şehir Stadının tribünlerinin üstünün kapanma işlerinin bir yıl gibi kısa bir sürede tamamladığımızı bunun yanında Arkut Dağı Kayak Merkezi, Karaçayır Kamp Eğitim Merkezi, Aladağ İzcilik Kamp Merkezlerinde süren ciddi yatırımların ise önümüzdeki yıl tamamlanma noktasına geldiğini gördük. Devam eden yatırımlarla ilgili başta mali olmak üzere herhangi bir sıkıntı olmaması da bu işlerin zamanında teslim edilmesi yönündeki inancımızı kuvvetlendirdi. Ama asıl ziyarette üzerinde durduğumuz konu ise 2013 yılında yapılması düşünülen yatırımlardı. Bu yatırımların içerisinde ise bizi en çok heyecanlandıran, Boluluların sabırsızlıkla beklediği yeni kapalı spor salonu konusuydu. Karaçayır’a yapılacak olan 3500 kişilik Kapalı Spor Salonu inşaatı ihalesi ile ilgili Sayın Bakan Yardımcımızdan geniş bilgi alırken, yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından ilk kazmanın vurulacağını belirtti. Bizim öngörümüz ise 2015 yılında Bolu’muzun yeni ve modern olimpik bir kapalı spor salonuna kavuşacağıdır. Öte yandan ilçe ziyaretlerimizde gençlerimizin bizden en çok sosyal ihtiyaçlar noktasında talepleri arasında ilk sırayı alan futbol sahalarının eksikliğini de bu ziyarette masaya yatırdık. Sayın Bakan Yardımcımız bu konuda da bizlerin önünü açarak başta merkez ilçe olmak üzere diğer ilçelerimize 2013 yılından itibaren sentetik sahaları kazandıracakları sözünü verdi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124