Boluspor Hepimizin

Boluspor Hepimizin

Erhan Beykoz yazdı...

Bolu’nun yumuşak karnıdır Boluspor! Abant Bolu için ne kadar marka değeri taşıyorsa, Boluspor’da o anlamda marka değeri taşır. Öyle başkanlar vardır ki, Boluspor adı ile efsaneleşmiş, tarihe adını yazmışlardır.

Transfer sezonu başladı. Her sezon başı aynı sıkıntıların yaşandığı günlere geri döndük. En önemli sıkıntının ekonomik olduğunu, birkaç yöneticinin ellerinde makbuzlarla kapı kapı dolaştıklarını görüyoruz.

Zor durumda olan esnafın birçoğu sevdiğinden, bazıları korkudan, bazıları da sırf bir daha gelmesinler diye sadaka verir gibi yardım yapıyorlar. Toplanan yardımlar ciddi rakamlara yaklaşırken, yönetici arkadaşlarımız Boluspor güzel günler yaşasın diye yaşadıklarını içlerine atarlar! Kapılardan yardım toplama işi bir tek Boluspor’u geçen sezon sıfıra yakın borçla bırakan Savaş Abak zamanında yaşanmamıştır.

Yeni sezona 11 futbolcuyla başlayan Boluspor, yine bir ilke imza attı. Tarihinde en fazla transferi Başkan Çarıkçı(21) zamanında yapan yönetim, yeni sezona 11 futbolcuyla başlayarak da kafalarda soru işareti bıraktı!

Elbette yönetimin kendince haklı nedenleri vardır. Ne kadar haklı nedeni olursa olsun, böylesi bir durumu kurulduğu günden günümüze yaşamadığız da ortadadır. Düşünür müsünüz, transferleri başkan, yönetim yandaş veya karşı basından değil de, bir taraftar tarafından sosyal medyada öğreniyorsak, kimseye konuşacak başka bir şey kalmıyor.

Çok iyi biliyorum ki, başkan ve akil transfer komitesi birçok oyuncuyla görüşüyor. Bahane olarak diğer takımların verdiği fazla rakamlar bahanesini, kendilerini kurtaramayacaklarını bilmelerini isterim. Bu güne kadar bitmiş olması gereken transferin, hala askıda olmasının faturasının ağır olmamasını diliyorum. Şahsım adına Başkan Çarıkçı’nın uzun süre yönetim dışında olmasıyla kendini yenilediğini düşünmüştüm ama yanılmışım. Değişen bir şeyin olmadığı, dedikoduların ortalıkta dolaştığı, adam kayırmacılığın devam ettiği ve özellikle “ben bilirim” kibirinin artışmış olduğuna üzüldüm!

Gelelim Boluspor’a kaynak konularında nasıl bir yol izleneceğine…

Öncelikle Başkan Çarıkçı kibiriyle, ben bilirim egosundan kurtulmalıdır. İlk olarak ekonomi Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin’in otobüs sözünü tutması için makama gidip Boluspor’a otobüsü kazandırmalıdır. Belediyeye alınan otobüsü kovalamanın anlamsız olduğunu bilmelidir.

Ankara’ya çıkarma yapıp, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın İsmail Alptekin’i tebrik etmeli ve Boluspor’a reklam almalıdır. Eski Bakan, Geredeli Sayın Alptekin’den mutlaka fayda sağlamalıdır. Bu konularda inanılmaz girişken olan Rahmetli Yılmaz Becikoğlu’nu örnek almalıdır. Zamanın Bakanları Kazım Oksay ve Avni Akyol’u nasıl değerlendirdiğini, Boluspor’a gecenin 02.00’lerin de nasıl destek aldığını henüz unutmadık! Sayın Metin ve Sayın Alptekin’e giderken mevcut Vekiller Fehmi Küpçü, Ali Ercoşkun ve gerekirse Tanju Özcan’ı da yanına almalıdır. Kendi iç meselelerini bir kenara bırakmak mecburiyetinde olacak olan vekiller bunu yapmıyorlarsa, kamuoyuyla paylaşmalıdır! Çaykur’dan, birileri faydalanıyorsa, bazı bakanlar Caner’in transferini Giresunspor’a yapabiliyorlarsa, bizim hemşerilerimizde taşın altına ellerini koymalıdırlar.

Son olarak bir basın toplantısında önerdiğim Taşlıyayla Göletinin kıyı kenar çizgilerinin hazır olduğu ve buradan mutlaka bir yeri Boluspor’a almalıdırlar. Başkanın turizm ile ilgileniyor olsa bile, Boluspor’a ölümsüz bir eser bırakmanın yolunu açmalıdır. Aksi halde şimdi kendilerinin yapmış oldukları dedikoduları sonraki kuşaklar da yapacaklar! Yani Boluspor’a günlük, aylık, yıllık ve ömürlük gelir getirecek kaynakları hazırlamak zorundalar.

An itibarıyla borcumuzun ne kadar olduğunu bilmediğimiz Boluspor, yeni sezona yeni hamleler ve gerçek akar kaynaklar bulamazsa, başta Çarıkçı olmak üzere çok dedikoduya hazır olmalıyız.

Unutulmamalı ki, Boluspor hepimizin ortak paydasıdır. Bu gün Başkan Çarıkçı var, yarın olmayabilir! Bu gün(henüz tatilini bitirememiş) Santos var yarın olmayabilir. Bu gün Fuat Hoca var, yarın gönderilebilir! Kalıcı ve gerçek olan Boluspor’dur. Odak noktamız, hareket alanımızın başlangıcı Boluspor ve yarınları olursa, başarı kendiliğinde gelecektir.

Şansın bizden yana olduğu yeni sezonda Boluspor’a başarılar diliyorum. 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.