Boluspor’da Genel Kurul toplantısı 5 Nisan’da

Boluspor’da Genel Kurul toplantısı 5 Nisan’da

Boluspor Yönetim Kurulu 26 Nisan 2022'de 31821 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları” kanunu gereği 5 Nisan’da Olağanüstü Genel Kurula gitme kararı aldı.

Haber: C. Kutay Aykan

Yönetim Kurulu, Boluspor resmi internet sitesinden yayınladığı ilanda, şu görüşlere yer verdi; 1 takvim yılı içerisinde (26 Nisan 2023 tarihine kadar) kulüplerin dernek statüsünden çıkıp, Spor Kulübü olarak yeni bir tüzük ile ilgili mercilerce tescilinin yapılması mecburidir.

Bu Kanun gereği: 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'nun emredici hükümleri gereği futbol dalında faaliyeti bulunan Kulübümüzün ‘Dernek' statüsünden çıkıp, Spor Kulübü olarak yeni bir tüzük ile Gençlik ve Spor Bakanlığına tescilinin yapılması

gerektiğinden, halihazırdaki tüzüğümüzün değiştirilmesi gündemli olarak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmasına karar verilmiştir.

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 5.04.2023 günü saat 15.00'de Karaçayır Mahallesi, Murat Canbaş Caddesi No:11'de bulunan Bolu Belediyesi Nikah Salonu'nda gerçekleştirilecektir. Yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının 12.04.2023 günü saat 15.00'de aynı adreste yapılmasına karar verilmiştir denildi.

Gündem Maddeleri ise şöyle açıklandı;

1. Açılış ve Yoklama

2. Kongre Divan Seçimi ve Divana Toplantı Tutanaklarını İmzalama Yetkisi Verilmesi

3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marş

4. Açılış Konuşması

5. Yeni Tüzüğün Okunması

6. Yeni Tüzüğün Oylanması

7. Dilek ve Temenniler

8. Kapanış

boluspor-olaganustu-genel-kurula-gidiyor.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.