Boluspor’dan basın açıklaması

Boluspor Yönetim Kurulu adına Boluspor Basın Medya Sorumluları Özgen Koca ve Erkan Bektaş, kulübün resmi internet sitesinden basın açıklaması yayınladı.

 Boluspor’dan basın açıklaması

Göreve geldikleri günden bu yana kulüp menfaatleri doğrultusunda yönetim kurulu olarak şeffaf olmaya çalıştıkları ifade eden Boluspor yönetimin kurulu, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklama ise şöyle;

Değerli basın mensupları

Göreve geldiğimiz günden bu yana kulüp menfaatlerini koruyarak yönetim kurulumuz olarak kamuoyuna sürekli şeffaf olmaya çalıştık. Transfer politikamızdan kulübün işleyişine kadar birçok konuda hem basın mensuplarında hem de kamuoyunda farklı algılamalara sebep olunmaması için açık yüreklilikle görevimizi yürütmeye çalışıyoruz.

Gazete ve internet sitelerinde yer alan bazı konularla ilgili bugüne kadar sessizliğimizi koruduk. Her zaman eleştiriye açık olduğumuzun bilinmesini isteriz. Ancak yanlış yazılan ve kulübümüzün işleyişini, şanlı tarihini derinden yaralayan köşe yazıları ve söylemler konusunda kamuoyuna açıklık getirme ihtiyacı hissettik.

İlk olarak yerel bir internet sitesinde, “Boluspor’un ilk ayıbı” başlığıyla yazılan bir köşe yazısında yer alan konular gerçeği yansıtmamaktadır. Yazıda, yurtdışından Boluspor’un hazırlık kampına gelen genç oyuncularla ilgilenilmediği ve oyuncuların perişan edildiği şeklindeki ifadeler kesinlikle doğru değildir. Gazetecilerin yazdıklarına karışmak bizim işimiz değil ancak bir konu üzerinde başkanımız ve yetkili kişilere sorulmadan yapılan haberleri kabul etmemiz de mümkün değil.

Yurtdışından Bolu’ya denenmek için Almanya, Makedonya ve Bulgaristan’dan 30’a yakın genç oyuncu gelerek 4 gün boyunca tesislerde misafir edilmiştir. Yemekleri, formaları ve konaklama ihtiyaçları karşılanmıştır. Bu süre boyunca bu oyuncular teknik ekibimiz tarafından denenmiştir. Bu futbolcular hiçbir futbol takımına bağlı olmayan amatör oyunculardı. Ancak bu oyuncuların hiçbiri Boluspor’da oynayacak kapasitede olmadıklarına teknik heyetimiz tarafından karar verilmiştir. Yurtdışından gelen bu oyunculara Boluspor’un misafirperverliği fazlasıyla gösterilmiş ve yolcu edilene kadar yakından ilgilenilmiştir. Bu aşamada yazılan “Boluspor’un ilk ayıbı” yazısında yer alan iddialar gerçek dışıdır.

İkinci olarak kamuoyunu günlerdir meşgul eden Emre Kılınç ve 4 alt yapı oyuncusunun süper lig takımlarından Gençlerbirliği’ne transferi sırasında yaşanan bilgi kirliliğidir. Açıklamamızın başında yer alan şeffaflık ilkemiz bu konuda da önem arz etmektedir. Kimseden bir şey saklamadığımızı kamuoyunun bilmesini isteriz.

Bu konuyla ilgili olarak aynı internet sitesinde yazılan “Boluspor’un geleceği satılıyor” köşe yazısında yer alan ifadeler gerçek dışıdır. 5 oyuncunun satılması konusunda kamuoyunun bilgilenmesi açıcısından aşağıdaki konuların bilinmesinde fayda olacağını düşünüyoruz.

Emre Kılınç için geçtiğimiz haftalarda Galatasaray takımıyla prensip anlaşmasına varılmış ve sonraki günlerde transferi askıya alınmıştır. Emre’nin ailesi oyuncunun Boluspor’da kalmasına sıcak bakmadıkları ve başka bir kulüple görüştüklerini ifade etmelerinin ardından Boluspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket edilmiştir. Gençlerbirliği takımından gelen transfer teklifi sonrasında ailelerin de bu transferleri istemelerinden dolayı teknik heyetimiz ve Ali Beykoz’unda görüş ve onayı alınarak transfer görüşmeleri başlamıştır. 5 oyuncunun geleceğine ipotek konulmaması için önlerini açmak için yönetim kurulumuz insanı bir görev bilinci ile hareket edilmiştir. Gençlerbirliği kulübü ile yapılan anlaşma olsaydı bu sporcuların ilerleyen yıllarda başka bir takıma satışı durumunda kulübümüze yüzde 20 pay gelecekti. Transfer görüşmeleri sonrasında Gençlerbirliği takımı ile bir araya gelen Emre’nin ailesi ve menajeri görüşme sonrasında fiyat anlaşmazlığı sonucunda transferi gerçekleşmedi. Emre ailesi ve menajeri ile birlikte Boluspor kulübüne geri dönmüştür. Boluspor Kulübü Başkanı Mehmet İnceayan Emre’ye Perşembe günü kampa katılmasını kafasındaki problemleri çıkartarak çalışmalarına başlamasını Boluspor’un önemli bir futbolcusu olduğunu söylemiştir.

Boluspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Boluspor menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Boluspor yönetim kurulu adına

Boluspor Basın Medya Sorumluları 

Özgen Koca-Erkan Bektaş

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124