“Boluspor’dan beklentim yok”

Boluspor kulübü Başkan adayı Mehmet İnceayan, Termal Otel’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnceayan “Adaylıktan çekilme gibi bir şey söz konusu olmaz. Seçime gireriz, olursa olur, olmazsa olmaz. Dünyanın sonu değil. Herkes Boluspor’a hizmet etmek için bu göreve talip oluyor. Boluspor başkanlığına aday olacak arkadaşlarımızın önünü kesmek istemeyiz. Herkes talip olabilir” dedi.

 “Boluspor’dan beklentim yok”

Boluspor eski Başkanlarından Mehmet İnceayan, 31 Mayıs Cuma günü yapılacak olan Olağan kongrede aday olacağını ve karşısına rakip çıkması durumunda geri adım atmayacağını ifade etti. İnceayan “Kesinlikle benim karakter yapım olarak, ağzımdan çıkan sözün arkasındayım. Adaylıktan çekilme gibi bir şey söz konusu olmaz. Seçime gireriz, olursa olur, olmazsa olmaz. Dünyanın sonu değil. Herkes Boluspor’a hizmet etmek için bu göreve talip oluyor. Boluspor başkanlığına aday olacak arkadaşlarımızın önünü kesmek istemeyiz. Herkes talip olabilir. İlk açıklamamda 25 kişilik bir yönetim düşünmüştüm ama şuanda belki 30 kişi olabilir” dedi.

HERKESİN DESTEĞİNİ ALDIM

Valimiz İbrahim Özçimen’le herhangibi bir görüşmemiz olmadı. Ama bütün eski başkanlarla ve bugün Abdullah Abat’ı da ziyaret ettim. Eski başkanlarla tek, tek görüştüm. Hepsinden de desteği aldım sayılır. Ama daha 1 hafta var. İnsanların fikirleri değişebilir. Onun için herkese saygı duyuyoruz.

ABAT, SAMİMİ CEVAPLAR VERDİ

Abdullah Abat’la kulübün bütçesi hakkında görüştüm. Kendisine ellerindeki bilânçonun gerçek olup olmadığını sordum. Kulüplerde bazen sonradan çıkan hesaplar oluyor. Abdullah başkanda çok samimi cevaplar verdi. Hiçbir eksik ve ileriye dönük çekler dâhil hepsi var. Benim hiç bir şeyim yok. Burada ne yazıyorsa 3.850 Trilyon borcumuz var. Belki ufak tefek borçlar çıkabilir. Ona diyecek bir şeyimiz yok.

BOLUSPOR’DAN BEKLENTİM YOK

Benim Boluspor’dan gelecek olarak bir beklentim yok. Abdullah başkana da söyledim. Ben ne Belediye Başkanı olacağım, ne Milletvekili olacağım dedim. Benim tek hedefim Boluspor’la ilgili kırgınlıkların kalkması için köprü olacağım. Öyle bir projem var ki, yönetim kurulu toplantılarını Pazartesi günü yapacağı ve Salı günüde eski başkanlarla kulüpte bir toplantı yapacağım. Onların fikirlerini alacağım. Boluspor’da görev yapan herkes, ne olursa olsun kulüpten ilişkisini kesemez. Bir kişi 80 yaşında da olsa Boluspor aşkı herkeste var. Erdal kardeşim ben ne kadar dışarıda olsam da Boluspor’luyum diyor. Yönetim kurulu listemi Cuma günü açıklayacağım.

HAMDİ BEY, TAM DESTEK DEDİ

Hamdi Tanrıkulu’yla bire bir görüştüm. Hamdi Bey, Boluspor kulübü üstünde bir kuruluşun ortağı. Ben herkese yakınım, özellikle Mehmet abi senin için her türlü desteği vereceğim dedi. Ben Hamdi beyden daha öncede bir destek almıştım ama bu sefer daha güçlü bir destek aldım diyebilirim. Beypiliç’ten de Özgen Koca’yı aldık yönetimimize.

ABAT, AÇIK KAPI BIRAKTI

Abdullah Abat’la görüştüğümde 3-4 gün çok uzun bir zaman gibi bir laf etti. Adaylık için bir açık kapı bıraktı. Aday olursa, olsun. Abdullah Abat o açıklamayı yaptıktan sonra tekrardan aday oluyorsa, onu Bolu değerlendirsin. Ben bir şey diyemem.

DENK BÜTÇE YAPACAĞIZ

Kulübün bir bütçesini yapacağız. Bu bütçe denk bir bütçe olacak. Şuanda benim kafamda tek bir proje var. Yaklaşık 100 bin adet milli piyango bileti yapmayı düşünüyorum. Bu projeyi 83-84 sezonunda yapmıştım ve 28 bin bilet satarak iyi gelir elde etmiştik.

KALMASINI İSTEĞİM OYUNCULAR VAR

Boluspor yıllardır bir iskelet kurmadan, her sene 15-20 transfer yaparak sezona başladı. Şuanda takımda kimlerin kalıp kalmayacağını bilmiyorum. Mukavelesi devam eden oyuncular var onlarla oturup konuşacağız. Tabiî ki bizimde kafamızda mevcut kadroda olup da, benim kalmasını istediğim oyuncular var. Bir Ali Güzeldal, bir İskender Alın. Bu oyuncuların bu sezon daha verimli olacaklarına inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2013, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124