BU İŞLER PARA İŞİ DEĞİL, YÜREK İŞİ!

BU İŞLER PARA İŞİ DEĞİL, YÜREK İŞİ!

Bugün yapılacak olan kongre öncesinde oluşacak yönetimin fikirlerini tazelemek amacı ile birkaç noktaya parmak basmak istedim. Neydi bu noktalar; 1-) Oluşacak yönetimde tüm bolu kamuoyunun tepkisini çekmiş,...

Bugün yapılacak olan kongre öncesinde oluşacak yönetimin fikirlerini tazelemek amacı ile birkaç noktaya parmak basmak istedim. Neydi bu noktalar;

1-) Oluşacak yönetimde tüm bolu kamuoyunun tepkisini çekmiş, kişilerin bu oluşumun içersinde olmaması ve onların fikirleri doğrultusunda bazı seçimlerin yapılmaması, Bilhassa Boluspor’da önceden çalışmış Serhat Güller (Geçen yıl Mersin İ.Y son anda düşmekten kurtuldu. Bu yıl Denizli de 3-4 hafta, akabinde Bandırmada Hüsran) Kemal Kılıç adı dolaşıyor, oda hatırladığım kadarı ile Boluspor’dan giderken, epey tantanalı gitmiş ve sizlerin kulaklarını epey çınlatmıştı. Hüsnü Özkara ile bu iş zaten olmaz. Gelecek Teknik adamın isim olmasına gerek yok. Yüreğini ortaya koysun, koyarken de rabet çalışma ortamı bulsun.

2-) İlk altıya kalan kulüplerin bütçelerini incelediğimizde 1. Mersin İ.Y. 2250 Euro, 2. Samsunspor 2900 Euro, 3. Orduspor 6350 Euro, 4. Gaziantep B.B. 3.750 Euro, 5.Tavşanlı Linyit 2.000 Euro, 6. Çaykur Rizespor 5.800 Euro ve Boluspor’un ki ise 7.100 Milyon Euro. Baktığımızda bu işin para ile pul ile alakası olmadığını görüyoruz. İlk ikiden çıkan Mersin ve Samsunu saymıyorum. Geriye kalan takımlar içinde Rize dışında kalan takımların oyuncuları ve teknik adamlarına baktığımızda yürekleri ile oynuyorlar ve adeta tekmeye kafa atıyorlardı. Bunları biz dahil tüm Türkiye gördü. Emin Semercioğlu yönetimi çok haftalar önce Orduspor’un yaptığı gibi radikal kararlar almış olsalardı. Taşeron Levent Eriş ve ekibini bu takımdan göndermiş olsalardı bugün beklide Mersin, Samsun ve Orduspor yerine bunların bir tanesi de biz olacaktık.  Onun için gelecek yönetim bunları dikkate almalıdır.

3-) Alınacak oyuncuların çok iyi araştırılıp alınması aracıların kuklası olup, kulübü zora sokacak durumlar yaratılmamalıdır.

4-) Taraftarlardaki kutuplaşmayı ya tek çatı altında toplamaya yada her derneğe aynı mesafede yaklaşmalı.

5-) Basın kuruluşları ve basın mensupları ile de mesafenin iyi ayarlanması sizi şak şaklayanlara daha yakın sizi eleştirenlere daha uzak duruşu sergilememenizi herkese aynı mesafede yakalaşmanızı.  

6-) Yapılacak kongrede borç alacak hesaplarının şeffaf bir şekilde üyelere anlatılmalı, sonradan enkaz edebiyatı yapılmamalı.

7-) Sezona kesinlikle şampiyonluk hedefi koyarak değil, ileriye dönük açıklamalar yapılmalı ve takım kurarken de genç gelecek vadeden, yıllardır hiç futbolcu satmamış sadece almış kulüp imajımızı eski Boluspor ruhunun getirmenin hesapları yapılmalı. Alt yapıya gereken önemin fazlası ile yapılması sağlanmalıdır.

8-) Yönetimi oluştururken 55-60 kişi değil, 20-25 kişi ama yürekleri ile çalışacak liste oluşturulmalıdır. Çünkü bundan sonraki süreçte hem takımı belli bir hedefte tutacak hemde transfer yapacak, hemde borç ödeyeceksiniz. Bu dengeyi sağlayamazsanız zaten kamuoyun tepkili, sonra ileriki zamanlarda gelebilecek tepkilere de kendinizi hazırlıklı tutunuz. Benden söylemesi!

Yeni oluşacak yönetimin tüm Bolu’ya ve Boluspor camiasına hayırlı ve uğurlu olsun derken, her yaptığınız iyi işte arkanızda, yaptığınız yanlışlarda da karşınızda olacağımızı da hatırlatmadan geçemeyeceğim!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.