Çalımbay “İyi bir takım yaratma çabasındayız”

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, iyi bir takım yaratmak istediklerini söyleyerek, “Sağlam, disiplinli, defansta ve ofansta iyi oyuncuları olan bir takım yaratma çabasındayız. Onun için uğraşıyoruz” dedi.

 Çalımbay “İyi bir takım yaratma çabasındayız”

Bolu'nun Gerede İlçesi'nde bulunan Greenpark Otel'de yeni sezon öncesi kampa giren Spor Toto Süper Ligin yeni takımlarından Çaykur Rizespor, günde çift antrenman yaparak çalışmalarını sürdürüyor. Dün sabah yapılan antrenmanda çam ormanları arasında kros yapan futbolcular açma germe hareketlerinden sonra otele ait göletin etrafında yürüyüş yaptı. Kros yapan futbolcular güç depolarken, teknik direktör Rıza Çalımbay ise futbolcuların arkasından yürüdü. Kadrolarını oluşturamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Rıza Çalımbay, “Çalışmak için çok iyi bir yerdeyiz. Çalışmalarımız zevkli ve neşeli gidiyor. Kadromuzun tam olmamasından dolayı sıkıntımız var. İstediğimiz olamazsa 1-2 hafta çok sıkıntı yaşayabiliriz. Bunun bir an önce telafi etmek için herkesten önce sezonu açtık. Herkesin birbirini tanımasını istiyoruz. Eksikliklerimizi yurt dışı kampına gitmeden önce tamamlayacağız. Her istediğimiz futbolcuyu alma şansımız yok. Amacımız sağlam, disiplinli, defansta ve ofansta iyi oyuncuları olan bir takım yaratma çabasındayız. Onun için uğraşıyoruz. Ne olursa olsun sezona çok iyi başlamalıyız” dedi.

Görev aldığı her takımdan Türk futboluna oyuncu yetiştirdiklerini ifade eden Rıza Çalımbay, “Rizespor'da 3'üncü kez görev aldım. Hepsinde de zor durumlarda aldık, iyi bitirdik. Eskişehirde de kötü dönemde aldık ama herşeye rağmen iyi bir takım yarattık. Eskişehir takımını iyi yere getirdik. Gittiğimiz heryerde iyi işler yaparken, Türk futboluna da oyuncu kazandırıyoruz. Eskişehirspor'dan Alper ve Veysel'i örnek gösterebilirim. Çıkardığımız bir çok oyuncu var. Her gittiğimiz yerde de böyle oluyor. Rize'de de tek düşüncemiz iyi bir takım yaratmak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2013, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124