Çalımbay “Kadroyu genç tutacağız”

Gerede Green Park Otel’de sezonun ilk kampını gerçekleştiren Çaykur Rizespor, günde çift antrenmanla hazırlıklarına devam ediyor. Teknik direktör Rıza Çalımbay, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 Çalımbay “Kadroyu genç tutacağız”

Tek sınıktı takım eksik

Çalışma ortamı olarak gayet iyi bir ortamda çalışıyoruz. Bu ilk etap çalışmalarımız oluyor tabi burada yavaş, yavaş başlıyoruz antrenmanlara. Buradaki bizim tek sıkıntımız takımımızın tam olmaması, sahada eksiklerimizin bulunması, onun dışında hem çalışma ortamı hem arkadaşların antrenmanlara katılımı gayet iyi yani her şey dört dörtlük mükemmel bir şekilde gidiyor. Bizim amacımız burada çok iyi bir şekilde hazırlanıp Avusturya da 4 tane maç oynamak tabi birini burada Boluspor ile oynayacağız. Ve tabi iyi bir şekilde lige hazırlanmak, bu zamanı çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Çünkü biz diğer takımlar gibi değiliz, yeni bir takımız ve yaklaşık 15 e yakın oyuncu almamız gerekiyor. Bunlarında uyum süreci çok, çok önemli, bizim buradaki yapacağımız kamp hem maç açısından, hem antrenman açısından bizim için çok ,çok önemli ama şuana kadar çok verimli ve mükemmel şekilde de devam ediyor.

Çok iyi bir oyuncu vardı İspanya’dan…

Her futbolcuyu istediğiniz zaman istediğiniz yere getiremeyebilirsiniz. Bu tür problemler çıkıyor, bazen biz istiyoruz da oyuncu istemiyor. Veyahut ta almayı düşündüğümüz oyunculardan bazılarını alamıyoruz. Bunların nedenlerinden bir tanesi elbette ki maddi açıdan oluyor. Başka açılardan dolayı olabiliyor. Örneğin çok iyi bir oyuncu vardı Fransa milli takımında anlaştık geliyordu son anda İspanya’dan bir teklif aldı oraya gitti. Yani buna benzer şeyler oluyor. Bizim en büyük sıkıntımız, biz oturmuş bir takım olsaydık bizim için çok büyük bir problem değildi. Ama şimdi bir an önce hepsinin katılması gerekiyor ki hazırlık dönemimizi çok iyi şekilde geçirmemiz gerekiyor. Ben şuana kadar buradaki arkadaşlardan çok memnunum gayet iyi bir şekilde hazırlanıyorlar. Ama diğer transfer olacak kilit oyuncularımız var. Onların bir an önce gelmesi gerekiyor en kötü yurtdışı kampının başında olması gerekiyor. Yönetim ve biz gayret ediyoruz. İnşallah o zamana kadar halledeceğiz, eğer halledemezsek çok büyük sıkıntılar yaşarız. Takımımızı bu sene çok iyi bir şekilde korumamız gerekiyor.

Kamp bitimine kadar gelirler mi sizce?

İşte uğraşıyoruz büyük bir ihtimalle aslında hepsiyle konuşuyoruz. 2 gün önce bende gittim tekrar başkan, ben, Deniz bey, Koray bey tekrar görüşmelerimiz oldu. Şuanda büyük bir gayret ile çalışıyoruz inşallah halletmeye uğraşıyoruz.

Gençlerbirliği’nden Hurşit ile görüştüğünüz söyleniyor ne diyeceksiniz?

Şimdi adı geçen bir sürü oyuncular var, zaten 1 oyuncuyla görüşmüyoruz. Bizde 6 oyuncu varsa 12-13 oyuncu ile görüşüyoruz. Onları da kazandırmaya çalışıyoruz buraya. Ama dediğim gibi yani isimler önemli değil ki önemli olan kazandırmak. Sizin söylediğiniz isimler ile de görüşüyoruz, başka isimler ile de görüşüyoruz bakalım yani aslında burada bütün her şey yönetimde, biz de bir şey yok biz sadece çalışıyoruz. Listemizi de verdik yönetime.

Yönetimde büyük bir gayret içinde almaya çalışıyor hepsini.

Kadromuzu bir kere 25-26 yaşın üzerine çıkarmayacağız. Onun için de bazı arkadaşlarımızı oynamaları için kiralık verebiliriz. Tabi önce bir kadroyu tamamlayabilirsek kim kalacak, kim gidecek onlar değerlendirilir. Ama şuanda bütün mevcut kadro ile devam ediyor çalışmalar diye ifade etti. Çaykur Rizespor’un Teknik direktörü Rıza Çalımbay sonrasında ise hayranlarının fotoğraf çekmek istemelerini karşılıksız bırakmadı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2013, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124