ÇARIKÇI "ESKİ YENİ YÖNETİM DİYE BİR ŞEY YOK"

ÇARIKÇI "ESKİ YENİ YÖNETİM DİYE BİR ŞEY YOK"

Boluspor'da 31 Mayıs'ta yapılması beklenen ve kongrenin bir an önce yapılarak yeni yönetimin çalışmalara hemen başlayabilmesi için delegeleri kongreye davet eden Necip Çarıkçı basına yaptığı açıklamada...

Boluspor'da 31 Mayıs'ta yapılması beklenen ve kongrenin bir an önce yapılarak yeni yönetimin çalışmalara hemen başlayabilmesi için delegeleri kongreye davet eden Necip Çarıkçı basına yaptığı açıklamada önemli konulara değildi.

 

Çarıkçı "31 Mayıs itibariyle göreve geldiğimiz taktirde uzun vadede planlarımız için çalışmalara başlayacağız. Ama öncelikle çalışmaya başlayabilmek için kongrenin bir an evvel yapılması gerekiyor. Onun için kongre üyelerimizin bizi 31 Mayıs'ta yapılacak kongrede yalnız bırakmaması gerekiyor" dedi.

 

"Eski yeni yönetim diye bir şey yok"

Eski yeni yönetim diye bir şey yok. Sonuçta eski yönetimden bir çok arkadaşımız bizimle yola devam edecekler. Başka Emin başkan olmak üzere bütün arkadaşlarımızın fikirlerine ihtiyacımız var. Onlarla sürekli beraber olup, fikirlerine başvuracağız, istişare yapacağız. Ortak konu Boluspor ise herkesin bilgi ve birikimine ihtiyacımız var.

 

"Emin başkan emek vermiştir, zaman vermiştir"

Emin başkan tüm eski başkanlarımız gibi Boluspor'a emek vermiştir, zaman vermiştir, mesaisinin büyük bir bölümünü vermiştir. Emekleri asla unutulamaz. Tabiki seçildiğimiz taktirde kendisini onure etmeyi planlıyoruz.

 

"Stadın ışıkları Ağustos'ta yanacak"

Önemli olan maddi ve manevi konu değil, önemli olan geçen sene kafamda bazı projeler vardı. Bunlar özellikle ışıklandırma ile ilgili bazı problemler vardı. Bunları çözmemiz gerekiyor. Özellikle bu sene takımızın ve taraftarımızın ışıklandırmayla ilgi olan sorunu çözmek için büyük sarf edeceğim. İnşallah ümit ettiğimiz o gece maçlarını bu sene Ağustos ayında izlemek istiyoruz. Bununla ilgili bazı engeller var. Ama bu engelleri aşmaya çalışacağız.

 

"Aylık 200 bin TL'yi bulmalıyız"

Üç sene evvele başlanılan bir sosyal tesissimiz vardı, onu bir yılda bitirmek için özel idaresi ile görüşerek hızlandırmaya çalışacağız. Birde benim söz verdiğim tenis kortu projesi vardı. Oda yaklaşık 15 güne kadar bitecek. Bu projelerin asıl amacı Boluspor’un gelir kaynaklarını fazlalaştırmaktı. Yaklaşık 4-5 yıldan beri 80-90 milyar olan gelir kaynağımızı en az 200 milyara çıkartmamız gerekiyor. Çünkü Boluspor kulübünün ayakları üzerinde durabilmesi içinde bu 200 bin liraya ihtiyacı var. Otoparklarımız kaybolacak ve oradan 40 milyar bir kaybımız olacak. Tenis korlarından bir 5 milyar gelir. Belki ilerde başka proje olur, yani kısacası projelerin takipçisi olacağız. Gelir kaynağında da 200 bin lirayı bulmamız gerekiyor.

 

"Yaşar Yağdı devam edecek"

Geçtiğimiz günlerde kulübündeki görevinden istifa eden kulüp müdürü Yaşar Yağdı yıllardır Boluspor'a önemli hizmetler etmiştir. Onun istifası diye bir şey söz konusu değildir.  Bizimle birlikte çalışmalarına devam edecektir. Kendisi Emin başkanımızla da çalışırken, Emin başkan Yaşar bey'den oldukça memnundu. Görevine devam edecektir.

 

"Yönetime girmek isteyen çok"

Liste çalışmalarımızı yaparken bazı tespitlerimiz var. Yönetime girmek isteyen arkadaşlarımızdan bazı taahhütler istiyoruz. Boluspor'da yöneticilik yapmak saygınlıktır. Onun için listemize girmek isteyen çok sayıda arkadaşımız var. Boluspor'daki hizmet yarışı ekibimizi iğleriki yıllarda büyük başarılara götürecektir. Listemizde 30 civarında önemli çalışkan ve görevlerini layıkı ile yapan isimlerin olmasını bekliyorum.

 

"Hoca konusu kongreden sonra çözülür"

Hüsnü hoca ile nasıl bir anlaşma yapıldı, detaylarını bilmiyorum. Kongreden sonra ilk işimiz hoca problemini çözmek olacaktır. Boluspor'u hedeflerine taşıayacak uzun vadede bir isimle anlaşabiliriz. Tabiki bu yönetimin ve transfer komitesinin belirleyeceği bir isim olacaktır. Eski yönetiminde bu konudaki fikirlerini alacağız.

 

“Dursun Kayman listemizde”

Boluspor'da bu sezon transfer komitesinde yer alan ve bir çok oyuncuyu yakından takip eden Dursun Kayman arkadaşımızla devam etmek istiyoruz. Kendisi bu konuda çok başarılı ve azimli. Onun bilgileri bu anlamda çok taze ve işimizi çok kolaylaştıracak. Sonuçta herkes Boluspor için elini taşın altına koymuş olacaktır. Dursun bey yeni yönetimde görev alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.