ÇARIKÇI RESMEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI!##hb_sdk.gif

ÇARIKÇI RESMEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI!##hb_sdk.gif

Boluspor'da 3 gün sonra yapılacak olan kongre öncesi yaşanların ardından bugün yapılan resmi açıklamalar ile fotoğraf netleşti. İlk önce başkan Emin Semercioğlu kulüp binasında bir açıklama yaparak kongrede...

Boluspor'da 3 gün sonra yapılacak olan kongre öncesi yaşanların ardından bugün yapılan resmi açıklamalar ile fotoğraf netleşti. İlk önce başkan Emin Semercioğlu kulüp binasında bir açıklama yaparak kongrede aday olmayacağını belirtirken, eski başkan Necip Çarıkçı ise adaylığını resmi olarak açıkladı.

 

"LİSTEM HAZIR GİBİ"

Necip Çarıkçı şirketinde basın mensuplarına yaptığı açıklama da arkadaşları ile yönetime talip olduklarını listesinin de büyük oranda hazır olduğunu belirtti.  6 yıldır bu görevi ekibi ile yürüttüklerini ancak geçen sezon yoruldukları için görev almadıklarını belirten Çarıkçı “Bu sene Emin başkanımın şu anda görevi bıraktığını duyduk. Tabi eski başkanlıktan dolayı hakikaten bizim Boluspor 2004’te çok zor günlerden bu günlere geldik. Tabi kulübümüzün de yaklaşık 15 günden beri bir kongre heyecanı ve kongrenin beklentisi vardı. Bütün taraftarımız, basınımız ve spor camiası hep başkanlık konusunda bir cevap bekliyordu. Asıl başkanların bu konunun 10 gün evvelden projelerini yapacağı işleri söylemesi gerekiyordu. Ama maalesef son üç gün kala da başkan adayı olaraktan dışardan basınımızdan, taraftarımızdan ve dışarıdaki bürokrasi kesimden gelen talep üzerine artık, kulübümüze 6 yıldan beri emek verdiğim ve mesaimi harcadığım bu kulübe tekrar başkan adayı oluyorum. 3 yıllık bir çalışma yapacağız. İlk olarak ışıklandırma problemini çözüme kavuşturacağım. Daha sonra yapımı devam eden tesisleri bitirmem gerekiyor. En önemli proje de alt yapı. Bütçenin bir kısmını alt yapıya harcayacağız. Profesyonel hocalar getirip futbolcu yetiştirmemiz gerekiyor. Artık lafta değil alt yapıyı icraatla ayakta tutacağız” dedi.

 

"3 PROJE HAZIR"

Alt yapı ile birlikte, sosyal tesisin ve ışıklandırmanın üstüne düşeceklerini belirten Çarıkçı " Üç sene evvele başlanılan bir sosyal tesissimiz vardı, onu bir yılda bitirmek için özel idaresi ile görüşerek hızlandırmaya çalışacağız. Birde benim söz verdiğim tenis kortu projesi vardı. Oda yaklaşık 15 güne kadar bitecek. Bu projelerin asıl amacı Boluspor’un gelir kaynaklarını fazlalaştırmaktı. Yaklaşık 4-5 yıldan beri 80-90 milyar olan gelir kaynağımızı en az 200 milyara çıkartmamız gerekiyor. Çünkü Boluspor kulübünün ayakları üzerinde durabilmesi içinde bu 200 bin liraya ihtiyacı var. Otoparklarımız kaybolacak ve oradan 40 milyar bir kaybımız olacak. Tenis korlarından bir 5 milyar gelir. Belki ilerde başka proje olur, yani kısacası projelerin takipçisi olacağız. Gelir kaynağında da 200 bin lirayı bulmamız gerekiyor.

Eskiden yüzde 85 Boluspor'a vakit ayırıp aileme ve işime yüzde 15 vakit ayırabiliyordum. Göreve geldiğimiz taktirde eski hatalarımızdan ders alarak organize bir şekilde çalışacağız. Böylelikle hem bizler yorulmayacağız hem de Boluspor hedeflerine daha rahat ulaşacaktır" dedi.

 

"HEDEFİMİZ 3 YILLIK"

Kongrelerin iki yılda bir yapıldığını belirten Çarıkçı "Biz 3 yıllık hedefimizle kongreye gireceğiz. Bu anlamda kongrelerin 3 yılda bir yapılması için çalışma yürüteceğiz. Yeni yönetim bundan sonra planlarını uzun vadede yapıp Boluspor'u sağlam temellere oturtacaktır" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.